5 faktów, które przekonają każdego dyrektora firmy do outsourcingu IT

Budowa, obsługa i rozbudowa infrastruktury IT to bardzo kosztowne procesy. Dlatego też coraz więcej podmiotów decyduje się na outsourcing IT. Rozwiązanie takie gwarantuje szereg korzyści. Jakich? Postanowiliśmy to sprawdzić i wytypować 5 najważniejszych. Oto one.

Ogranicz wydatki na IT

Bezwzględnie największą zaletą skorzystania z outsourcingu IT jest ograniczenie kosztów związanych ze stworzeniem, obsługą i rozbudową sieci firmowej. Oszczędności znaleźć można w co najmniej kilku zakresach.

– Przede wszystkim dzięki outsourcingowi IT ponosimy mniejsze koszty osobowe – zarówno związane z opłaceniem pracujących dla nas informatyków, jak i szkoleniem specjalistów. Poza tym możemy też korzystać z oferowanej przez firmy outsourcingowe infrastruktury sieciowej i tym samym ograniczać koszty zakupów nowego sprzętu. Ponadto współpraca z outsourcerem zapewnia dostęp do najnowszych technologii i specjalistycznej wiedzy co pozwala skupić się na podstawowym biznesie firmy. – mówi Paulina Skowron z działu marketingu w firmy Itelligence.

Zapewnij sobie dostęp do najnowszych rozwiązań i najlepszych fachowców

Współpraca z dobrymi firmami IT daje także spore korzyści pozafinansowe. Przede wszystkim pozwala ona na korzystanie z najnowszych aplikacji biznesowych czy też sprzętu bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów zakupu czy licencji. Drugą kwestią jest fakt, że współpracując z dobrym partnerem mamy pewność najwyższej jakości obsługi, gwarantują to zatrudnieni tam specjaliści. Wynika to z faktu, że inwestycja w fachowców dużo bardziej opłaca się firmom outsourcingowym, które korzystają z ich usług non-stop, niż firmom z dowolnej branży, które potrzebują takiego specjalisty tylko od czasu do czasu.

Zapewnij sobie bezpieczeństwo i ciągłe wsparcie

Korzystanie z outsourcingu IT zwiększa także bezpieczeństwo w zakresie IT. – Poszczególne firmy oferują ochronę systemów informatycznych przed atakami i wirusami, fizyczne zabezpieczenie infrastruktury przed uszkodzeniem czy zniszczeniem oraz regularne tworzenie kopii zapasowych. Co ważne, fachowa pomoc techniczna zapewniana przez firmy outsourcingowe na ogół obejmuje 24 godziny na dobę i każdy dzień tygodniaSprawia to, że w każdej chwili gwarantujemy fachową pomoc – co w dzisiejszych czasach jest nie do przecenienia. – Mirosław Kapustka, dyrektor sprzedaży w Itelligence.

Zwiększ elastyczność użycia i potrzeb IT swojej firmy

Koszty stworzenia i utrzymania infrastruktury IT są bardzo poważne. Dlatego też, zwłaszcza dla mniejszych przedsiębiorstw oraz nowych projektów, outsourcing IT jest najlepszym sposobem na korzystanie z niezbędnych systemów i zasobów bez ponoszenia olbrzymich wydatków. Większość firm outsourcingowych zapewnia pełne usługi hostingowe oraz możliwość pracy w chmurze. Co ważne, rozwiązania tego typu cechują się bardzo dużą elastycznością, gdyż w zależności od potrzeb można w dowolny sposób skalować użycie zasobów i sprzętu, co wydatnie ogranicza koszty i dostosowuje je do efektu. Dzięki temu każdy nowy biznes ma możliwość rozwoju bez zbędnych wydatków.

Zagwarantuj sobie spokój

Warto też dodać, że związanie się z firmą outsourcingową zapewnia nam jakże ważny spokój. Przede wszystkim mamy pewność, że nasz system jest dobrze zarządzany i w każdej chwili możemy liczyć na pomoc i błyskawiczną naprawę awarii. Jak pokazuje praktyka, outsourcing IT gwarantuje mniejszą liczbę problemów technicznych oraz krótszy czas przestojów.

Warto też dodać, że umowa z firmą outsourcingową zapewnia nam także odpowiedzialność konkretnego podmiotu w przypadku awarii. Mamy więc pewność, że nawet jeśli coś pójdzie nie tak, to zawsze będziemy mogli liczyć na rekompensatę.

Jak więc widać korzystanie z outsourcingu IT daje wymierne korzyści finansowe dla przedsiębiorstwa, a także większą pewność i bezpieczeństwo sieci. Ma to olbrzymie znaczenie we współczesnym biznesie, gdzie rozwiązania informatyczne są niezbędne do sprawnego funkcjonowania każdej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com