Prowadzę biznes z współmałżonkiem – czy wspólne konto to rozsądne rozwiązanie?

Ktoś kiedyś powiedział, że istnieje sposób przekazywania środków, który jest jeszcze szybszy płatności w ramach bankowości elektronicznej. I nazywa się małżeństwo. A czy wiesz, że pieniądze są jedną z najważniejszych przyczyn rozwodu? W rzeczywistości, badania obejmujące ponad 4500 par które wzięły rozwód wykazały, że kłótnie dotyczące zarządzania pieniędzmi są najlepszym prognostykiem rozwodu. Nie seks, teściowie, lub dzieci – pieniądze. Ponadto, badanie wykazało, że kłótnie o pieniądze są zazwyczaj dłuższe i bardziej intensywne niż te w stosunku do innych przedmiotów.

Konkluzja?

Są to niepokojące fakty. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby złagodzić ten problem. Ty i twój małżonek nawet jeśli posiadacie swój wspólny biznes powinniście na spokojnie rozważyć wszystkie za i przeciw związane z tym, czy postawić na wspólne czy oddzielne konta bankowe. Sami musicie zdecydować co dla ws najlepsze w oparciu o własną sytuację finansową. Dlatego ważne jest dla Ciebie i Twojego małżonka abyście znaleźli czas, aby usiąść i odbyć pogłębioną dyskusję na temat finansów i tego, jak macie zamiar nimi zarządzać.

Jeśli ty i twój współmałżonek nigdy nie rozmawialiście o konieczności oddzielnych lub wspólnych rachunków bankowych teraz jest ten czas! Jeśli istnieje potencjalny problem, to lepiej dojść zawczasu do rozwiązania, zanim będzie za późno.

Najpopularniejsze sposoby zarządzania finansami w małżeństwie to:

→ osobne konta bankowe
→ wspólny rachunek
→ kombinacja obu powyższych

Osobne konta

Jedną z metod, jakich małżonkowie mogą używać do zarządzania swoimi finansami jest mieć dwa zupełnie oddzielne konta. Tylko dlatego, że jest się w związku małżeńskim i prowadzi się biznes ze swoją drugą połową nie znaczy to, że trzeba poświęcić wszystko, całą swoją niezależność. Metoda ta sprawdza się najlepiej dla par, które dążą do bycia niezależnymi finansowo lub po prostu nie podoba im się pomysł dzielenia konta bankowego ze współmałżonkiem, z jakiegokolwiek powodu. Jednakże, nie chodzi o zachowanie tajemnicy finansowej. Tajemnica finansowe w małżeństwie mogą prowadzić do katastrofalnych skutków.

Jeśli ty i twój małżonek zdecyduje się działać z oddzielnymi kontami, trzeba znaleźć sposób, aby podzielić rachunki. To ma sens, aby podzielić rachunki 50/50. Z drugiej strony, jeżeli istnieje duża rozbieżność między wynagrodzeniami ponieważ oprócz wspólnego biznesu macie też projekty dochodów pobocznych to chyba najlepiej jest określić, jaki procent wynagrodzenia ty i twój małżonek poświęcisz względem całkowitego miesięcznego wynagrodzenia.

Plusy:

– zachowanie poczucia niezależności finansowej

Wady:

– to może spowodować ogromne różnice w stylu życia

Wspólne konto

Wspólne konto pozwala wspólnie zarządzać swoimi finansami. Różnica polega na tym, że wynagrodzenia każdego z małżonków przechodzą na jeden wspólny rachunek i wszystko jest wydawane z tego jednego konta. Logistycznie rzecz biorąc, jest to najprostsza metoda, ponieważ nie ma matematycznego równania, aby dowiedzieć się, jaki procent wynagrodzenia pochodzi od każdego z małżonków.

Plusy:

– sprawne śledzenie pieniędzy

Wady:

– może sprawić, każdy z małżonków czują się jakby nie mógł kupić czegoś bez uprzedniego skonsultowania się z drugą stroną.

Zobacz również: http://procredito.pl/kredyty/kredyt-kalkulator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com