3 polecane zastosowania czyściw przemysłowych

Czyściwo przemysłowe to artykuł, który jest niezbędny wszędzie tam, gdzie występują różnego typu zabrudzenia. Stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych szmatek lub ściereczek, a jego używanie jest tym wygodniejsze, że nie wymaga prania. Zużyty przemysłowy ręcznik papierowy wystarczy po prostu wyrzucić do odpowiedniego pojemnika na śmieci. Poznaj najważniejsze zastosowania tego typu produktów.

Przemysłowe ręczniki papierowe w rolce – czym są?

Czyściwo przemysłowe jest materiałem, który wykorzystuje się do utrzymania właściwej higieny w miejscu pracy. Może on przyjmować różne formy i być wykonane z różnorodnych materiałów. Główne materiały do produkcji ręczników  to te wykonane z: czystej celulozy, z makulatury i z włókniny. Co istotne, takie produkty najczęściej pochodzą z tworzyw pozyskanych z recyklingu, dlatego można mówić o ich ekologiczności. 

Ręcznik papierowy – czyściwo jest wykorzystywane w wielu różnych branżach, szczególnie tam, gdzie powstaje wiele zanieczyszczeń. Zakres jego zastosowań jest niemal nieograniczony. To obowiązkowe wyposażenie:

  • warsztatów mechanicznych,
  • punktów gastronomicznych,
  • placówek medycznych, 
  • zakładów przemysłowych.

Są to oczywiście jedynie przykłady tego, gdzie czyściwo przemysłowe jest wykorzystywane na co dzień. Sprawdź, jakie zastosowania tego produktu są najczęściej spotykane.

czyszczenie wyposażenia szpitala przy użyciu czyściwa

Czyściwo przemysłowe to produkt o wielu różnych zastosowaniach. Jest używany zarówno w warsztatach samochodowych, jak i w placówkach medycznych czy lokalach gastronomicznych. Można go kupić w różnych wariantach. 

1. Przemysłowe czyściwa włókninowe – niezbędne w motoryzacji

Jednym z podstawowych zastosowań czyściwa przemysłowego jest usuwanie uciążliwych zabrudzeń. Dlatego bez takiego produktu trudno byłoby sobie wyobrazić zachowanie higienicznych warunków pracy w warsztatach mechanicznych i wszelkich innych miejscach, w których dokonuje się napraw pojazdów. 

Z takimi pracami nieodłącznie wiąże się obecność smarów i olejów. Są to zabrudzenia, które trudno zmyć z powierzchni, ze względu na to, że są tłuste i mocno barwiące. Czyściwo przemysłowe włókninowe sprawdza się w tym zadaniu idealnie. Można używać go na sucho i na mokro, dzięki czemu zmywanie nawet bardzo trudnych plam jest efektywne. Warto w takich miejscach zaopatrzyć się w stojak na czyściwo, by mieć je zawsze pod ręką.  

2. Przemysłowy ręcznik papierowy bezpyłowy – idealny do polerowania

Przemysłowy ręcznik papierowy w rolce, który cechuje się właściwościami bezpyłowymi, doskonale sprawdzi się podczas polerowania różnych powierzchni. Taki materiał nie rysuje, nie zostawia smug ani pyłu. Dlatego jest bardzo chętnie wykorzystywany w gastronomii, motoryzacji i wszędzie tam, gdzie niezbędne jest polerowanie gładkich obiektów, na przykład części samochodowych czy zastawy stołowej. W tym przypadku także warto kupić uchwyt na przemysłowy ręcznik papierowy, aby ułatwić jego dozowanie. 

3. Higiena w ochronie zdrowia – chłonne czyściwa przemysłowe

Kolejnym miejscem, w którym przemysłowe czyściwo jest powszechnie wykorzystywane, są placówki medycznie. Są to obiekty, w których higiena jest wartością kluczową, a ponadto mogą tam występować różnego typu intensywne zabrudzenia. 

W placówkach ochrony zdrowia najczęściej stosuje się materiały celulozowe, ale do niektórych zadań używa się także czyściwa papierowego.

Polecamy:
Serwis i wypożyczalnia kserokopiarek – dlaczego warto skorzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com