Dlaczego warto zatrudnić zdalną asystentkę i jak podjąć z nią owocną współpracę?

Powiedzenie “czas to pieniądz” jest dzisiaj trafne jak nigdy wcześniej. Świat należy do ludzi wyznaczających sobie ambitne cele, ale jak je osiągnąć, gdy co chwila pojawia się nowa rzecz do zrobienia? Wydłużyć dobę? Nie! Najlepiej jest nauczyć się zlecać zadania innym. Dlatego też warto jest zatrudnić zdalną asystentkę!

Wirtualna asystentka – oszczędność czasu dla zajętych

W odpowiedzi na powyżej opisany problem przychodzi zawód zdalnej asystentki, który jest stosunkową nowością na polskim rynku pracy. Mówiąc w dużym uproszczeniu, oznacza on osobę pracującą poza biurem, która wykonuje dla firmy szereg oddelegowanych zadań. Rezultatem jest niesamowita oszczędność czasu – brzmi to atrakcyjnie, prawda?

Ponieważ jednak nie każdy z Państwa miał okazję współpracować ze zdalną asystentką, na pewno macie sporo pytań dotyczących jej pracy. Jakie zadania można jej zlecić? Czym różni się jej praca od asystentki biurowej? Na te pytania odpowiemy w dalszej części artykułu!

Jakie zadania można zlecić zdalnej asystentce?

Rozpiętość zadań, którymi może zająć się zdalna asystentka jest wyjątkowo szeroka. Może być to chociażby:

  • prowadzenie social media,
  • obsługa CRM,
  • przeprowadzenie analizy konkurencji,
  • rezerwacja hotelu,

Mówiąc krótko – zdalna asystentka może zrobić dla Państwa ogromną ilość rzeczy, które pochłaniają dużo czasu, a zarazem nie są związane z osiąganiem ambitnych celów. Ciężko osiągnąć szczyty, gdy co chwilę zatrzymują nas żmudne drobnostki.

Wymienione powyżej czynności to tylko kilka z wielu przykładów, które powinny jednak wystarczyć, by nakreślić uniwersalność tego typu usług. Dużą częścią pracy zdalnej asystentki jest bowiem podejmowanie się nierzadko zaskakujących zadań. Czy oznacza to, że jest ona osobą “od wszystkiego”? I tak, i nie – o tym poniżej!

Co kilka głów to nie jedna

Zdalna asystentka nie musi wcale znać się na wszystkim. W jaki sposób zatem udaje jej się pomagać w tak szerokiej gamie zadań? W przypadku np. oferującej usługi zdalnej asystentki firmy Brella, może ona liczyć na pomoc wielozadaniowego zespołu, w skład którego wchodzą także pracownicy operacyjni i managerowie!

To jedna z najważniejszych różnic między pracą asystentki zdalnej i biurowej. W przypadku tej drugiej, o wiele ważniejsza jest pewność, że delegowane zadanie leży w zakresie jej kompetencji. Tymczasem zdalna asystentka jest w stanie w dużym stopniu wyjść poza strefę komfortu dzięki pomocy zespołu.

Zdalna asystentka jest prawdziwą mistrzynią pracy zespołowej! Jest świetna w dzieleniu się zadaniami, nadawaniu priorytetów i pilnowaniu harmonogramów. Potrafi też bez trudu nawiązywać kontakty z ludźmi z różnych branż. Dlatego też w przypadku, gdy dane zadanie wykracza poza jej kompetencje, zawsze może zwrócić się do specjalisty.

Ten model pracy ma również wpływ na dyspozycyjność. Biurowa asystentka jest dostępna tylko w godzinach pracy biura. Tymczasem zdalna może oferować pomoc nawet przez całą dobę!

Jakie są warunki współpracy?

Zatrudnienie zdalnej asystentki wcale nie jest bardziej kosztowne niż biurowej. Wręcz przeciwnie – jak przystało na outsourcing, zleceniodawca nie musi opłacać kosztów pracy.

Firma Brella oferuje dwa modele współpracy: stawka godzinowa za efekt lub abonament. Ten pierwszy jest bardzo ciekawy dla osób, które chcą wypróbować tego rodzaju usługi, ponieważ nie wiąże się z nim żadne ryzyko – jeżeli zadanie nie zostanie wykonane, nie ponosi się żadnych kosztów. Natomiast ten drugi mogą Państwo wybrać, jeżeli jesteście zdecydowani na stałą współpracę.

Mówiąc o współpracy z Brella, warto zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa. W zawieranej z nią umowie zajmuje się klauzula o poufności zapewniająca, iż chronione przez zleceniodawcę dane nie wyjdą na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com