Zatrudnianie pracowników z Ukrainy – dlaczego warto?

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy stało się w Polsce popularną praktyką.

Pracodawcy są zadowoleni z pracy osób pochodzących ze wschodu i coraz więcej firm decyduje się na leasing pracowników z Ukrainy. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Jakie są zalety zatrudniania pracowników pochodzących z Ukrainy?

Osoby pochodzące z Ukrainy często wybierają Polskę jako miejsce swojej pracy oraz codziennego życia. Pracownicy ze wschodu są znani ze swojej pracowitości i to właśnie ta cecha jest jedną z ich największych zalet. Pracownicy z Ukrainy są zaangażowani i stosunkowo szybko adaptują się do pracy w polskich firmach. Wątpliwości może budzić jedynie bariera językowa, jednak jest to problem, który łatwo można rozwiązać. Pracownicy z Ukrainy szybko uczą się języka polskiego i często już od samego początku potrafią się komunikować na zadowalającym poziomie.

Taki pracownik jest lojalny i ma silną motywację do pracy. Co więcej, są to doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin i często mogą pochwalić się odpowiednim wykształceniem. Osoby pochodzące ze wschodu, które mają problem ze znalezieniem zatrudnienia w swoim kraju, nie powinni mieć tego problemu w Polsce. Nasz rynek pracy oferuje wiele rozwiązań i prężnie się rozwija.

Coraz prostsze procedury zatrudniania pracowników z Ukrainy

W 2022 roku pojawiło się sporo zmian, które dotyczą zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Dzięki tym zmianom formalności administracyjne związane z zatrudnieniem Ukraińców można załatwić o wiele szybciej. Pozytywną zmianą jest też usunięcie przepisu, według którego Ukrainiec po przepracowaniu 6 miesięcy na oświadczeniu musiał wrócić do swojego kraju, a następnie poczekać tam kolejne 6 miesięcy na możliwość dalszej pracy w Polsce. Nowelizacja ustawy o zatrudnieniu cudzoziemców objęła też wydłużenie terminu obowiązywania oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy do 24 miesięcy.

Dużym ułatwieniem, jeśli chodzi o zatrudnienie pracowników z Ukrainy, jest wdrożenie przepisu, który wprowadza 60-dniowy termin na realizację sprawy w urzędach w przypadku udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy. Jeśli chcesz, aby leasing pracowników z Ukrainy był jeszcze łatwiejszy, możesz skorzystać z usług profesjonalnej agencji pracy. Specjaliści zajmą się rekrutacją pracowników oraz formalnościami, które wiążą się z zatrudnieniem nowego pracownika. Nie musisz obawiać się skomplikowanych procedur i formalności związanych z zatrudnieniem osoby ze wschodu. Większością rzeczy może zająć się agencja pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com