Wykorzystaj feacebook straming dla swojego biznesu

Czy jesteś zmęczony tworzeniem wiadomości na Facebooku, których nikt nie widzi? Czas na zmiany. Facebook Live streaming to największy hit w portalach społecznościowych, dlatego naprawdę warto go wykorzystać dla biznesu. Nie ma wątpliwości, Facebook też lubi, gdy firmy korzystają z tego dla marketingu.

Dlaczego warto użyć dla swojej firmy Facebook Live streaming?

Facebook kocha Facebook Live streaming, dlatego daje bardzo dobre narzędzia do przeprowadzenia transmisji na żywo na Facebooku.
Ludzie mogą z łatwością oglądać wideo na żywo streaming trzy razy dłużej niż przy normalnej formie takiego wideo. To bardzo ważny wskaźnik do Facebooka, który widzi, że dany fanpage oferuje transmisję która jest wciągająca video. To na pewno może poprawić twój zasięg i zaangażowanie fanów na portalu.
W związku z powyższym – ludzie poprzez dłużej trwający live streaming mają większe wypowiedzieć się na transmisjach. Dla ciebie na pewno jest to bardzo ważne, że będą chcieli to czy tamto skomentować.

Nie jesteś pewny na czym dokładnie polega Facebook Live?

Poniżej znajdują się proste sztuczki, które możesz zrobić aby go wykorzystać jak najlepiej dla swojego firmowego marketingu.

Kiedy jesteś gotowy do tego, aby wejść na żywo, zobaczysz, że jest tam mały przycisk nieco ponad twoim obrazem, który mówi o ustawieniach publicznych. Jeśli jednak nie chcesz jeszcze by szło to dalej, ale chcesz wykonać próbę po prostu dotknij i zaznaczaj: “Tylko ja”, to pokaże twoje żywo tylko w ramach twojego kanału informacyjnego. Dzięki temu można ćwiczyć live streaming bez obawy o to, że ktoś w trakcie takiego swoistego treningu będzie mógł to zobaczyć. Może jednak to po prostu pójść pójść do kanału informacyjnego, jeśli tylko chcesz. Lepiej jednak wykonać parę prób, by mieć pewność że może Ci to pójść możliwie jak najlepiej. Ważne jest to, by umieć konstruktywnie krytykować siebie, a następnie spróbować ponownie.

Kolejnym krokiem „próby” jest utworzyć grupę z kilkoma zaufanymi przyjaciółmi, którzy będą w tym kontekście przykładową grupą docelową, by potem przejść na żywo. Trzeba będzie mieć publiczność, do której można mówić. Fajnym pomysłem jest opcja live którą może Ci dostarczyć ta oto streaming firma, w ramach której będziesz odpowiadać na komentarze na żywo. Jest to bardzo korzystna marketingowo opcja.

Facebook Live jest naprawdę potężnym narzędziem który powinien obowiązkowo się znaleźć w twojej strategii marketingowej. Dzięki takim narzędziom masz szansę podzielić się ze światem nie tylko swoim określonym zestawem umiejętności ale przede wszystkim w ciekawy i interesujący sposób będziesz mógł przedstawić światu wybrany produkt bądź usługę. Innym sposobem, na użycie technologii wideo na swoim Facebooku w ramach strategii marketingowej jest zrobić post wideo na swojej stronie na Facebooku. Można wcześniej nagrać siebie, dzięki czemu można bardziej komfortowo czuć się przed kamerą, ale masz dodatkowy bonus – jesteś w stanie zmienić film przed jego udostępnieniem. Jeśli chodzi o montaż, można po prostu korzystać z prostych narzędzi, takich jak bezpłatne iMovie dla Mac lub Movie Maker w systemie Windows.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com