Usługi CNC – na czym to polega?

W dobie nowoczesnego przemysłu produkcyjnego wiele mówi się o roli usług CNC. Czym one są i dlaczego są nam tak bardzo potrzebne?

Rozwój technologii w XIX i XX wieku przyniósł wiele zmian na różnych płaszczyznach naszego życia. Te produkty, które niegdyś były dostępne tylko dla nielicznych zamożnych elit, obecne są w życiu ogromnych mas zwykłych ludzi. Niedroga najróżniejszych produktów niewielkim kosztem na tak bezprecedensową skalę jest możliwa dzięki opracowywaniu z jednej strony nowych materiałów, a z drugiej sposobów ich obróbki. Masowa produkcja produkcja najróżniejszych produktów jest bowiem możliwa głównie dzięki możliwości precyzyjnego wytwarzania pojedynczych komponentów wchodzących w ich skład. Realizacja tego celu jest możliwa dzięki zastosowaniu urządzeń komputerowej obróbki materiałów.

Przed opracowaniem procesorów i ogólnie pojętej komputeryzacji pracą wszelkich maszyn do obróbki materiałów sterowali ludzie. Operator maszyny musiał nieustannie kontrolować cały proces. Jedna maszyna była zazwyczaj przystosowana do wykonywania jednego typu obróbki. Wykorzystując sterowaną komputerowo wiązkę lasera możliwe jest zastosowanie jednej maszyny do rozmaitego rodzaju obróbki. Profesjonalne obrabiarki umożliwiają wycinanie detali o dowolnych nawet bardzo skomplikowanych kształtach. Obróbka laserem charakteryzuje się także niskimi stratami materiału, co ma korzystny wpływ na optymalizację kosztów produkcji.

Z zastosowaniem obróbki CNC można pracować na różnych materiałach:
– różne rodzaje metali,
– drewno,
– rozmaite materiały syntetyczne,
– szkło.

Aby możliwa była obróbka CNC, potrzebny jest przede wszystkim odpowiedni projekt, w którym specjalista określa krok po kroku działania maszyny zmierzające do nadania materiałowi potrzebnego kształtu i parametrów. Firmy specjalizujące się w obróbce CNC materiałów na ogół oferują kompleksową usługę polegającą na stworzeniu takiego projektu, a następnie odpowiednim zaprogramowaniu maszyn produkcyjnych.

Usługi CNC Kelmet

Firma Kelmet już od ponad 30 lat specjalizuje się w przemysłowej produkcji wysokiej jakości komponentów na potrzeby przemysłu: motoryzacyjnego, medycznego, włókienniczego oraz militariów. Precyzyjna produkcja jest możliwa głównie dzięki zastosowaniu nowoczesnych zaawansowanych maszyn sterowanych komputerowo i wykorzystujących technologię lasera. To właśnie zastosowanie lasera umożliwiło stworzenie metalowych kajdanek policyjnych charakteryzujących się bardzo dużą dokładnością wykonania. Firma Kelmet świadczy usługi dla dużych koncernów oczekujących dostarczenia masowej ilości produktów charakteryzujących się wysoką powtarzalnością. Specjalnością firmy jest obróbka stali nierdzewnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com