Tusze, tonery, drukarki – jak na tym zaoszczędzić?

Zaczniemy z „grubej rury”: drukuj tylko to, co naprawdę musi być wydrukowane. W codziennym życiu zauważysz, że chociaż prawie wszyscy posiadają smartfona i mają dostęp do komputerów, bardzo dużo nadal się drukuje. Zastanawialiśmy się, dlaczego. Dla wielu ludzi papier jest lepszy i łatwiejszy do odczytania niż zawartość ekranu. Drukowane dokumenty są łatwiejsze do skorygowania, zaznaczenia itd.

Drukowane dokumenty to coś solidnego. Utratę danych wywołuje co najwyżej może sprowadzi woda bądź ogień. Wydruki są w jakiś sposób bardziej wiążące – na przykład w umowach. Czujemy się z nimi dobrze. Podpis cyfrowy lub kopia zapasowa? Często występują wątpliwości i nieporozumienia dotyczące prawnych okresów przechowywania i zasad dotyczących dokumentów podatkowych. W związku z tym wszystko jest drukowane i składane jako środek ostrożności.

Ale jeśli chcesz zaoszczędzić: zastanów się, czy dokument naprawdę musi zostać wydrukowany. Nieważne e-maile, dokumenty itp. nie muszą być drukowane. Lepiej zoptymalizować ergonomię miejsca pracy (np. kupić lepszy monitor lub optymalnie skonfigurować program pocztowy, w którym np. dostosowywany jest rozmiar czcionki).

Jak jeszcze można zaoszczędzić?

Nie wymieniaj wkładów atramentowych i tonera przy pierwszej wiadomości – każdy producent tuszów i tonerów CI to powie. Prawdopodobnie znasz to uczucie, gdy zmieniłeś kasetę drukarki, i zobaczyłeś komunikat, że poziom atramentu jest niski, ten pojawia się ponownie i wydaje Ci się powinieneś wymienić ją natychmiast lub natychmiast sprawdzić co nowego w ofercie tutaj http://www.tusze-sklep.pl/hurtownia-tonerow-do-drukarek-artimex. Ale uwaga – tylko dlatego, że wkład atramentowy jest prawie pusty, nie trzeba go natychmiast wymieniać. Najlepiej zamówić teraz nowy wkład i poczekać, aż wkład będzie… naprawdę pusty! W przypadku wkładów z tonerem można również zastosować inną sztuczkę: wyjmij toner i potrząśnij nim kilka razy ostrożnie, poziomo w przód i w tył. To rozprowadza proszek tonera wewnątrz kasety i zazwyczaj można kontynuować drukowanie przez długi czas bez żadnych błędów.

Kupuj tylko kasety z tonerem o dużej pojemności – to kolejna wskazówka. Wiele wkładów atramentowych i tonerów jest oferowanych w kilku wersjach. Z jednej strony istnieją normalne wkłady atramentowe, a z drugiej strony są tonery i wkłady o dużej pojemności, tak zwane warianty XL lub HC (High Capacity). Kupowanie wkładów atramentowych i tonerów o dużej pojemności może znacznie obniżyć koszty drukowania na stronę.

Jednak musisz również wziąć pod uwagę swoje indywidualne zachowanie podczas drukowania. Jeśli drukujesz dużo, kasety XL i tonery o dużej pojemności są właściwym wyborem dla Ciebie. Jeśli drukujesz mniej i nie używasz drukarki laserowej, istnieje ryzyko, że duże wkłady atramentowe wyschną. Takie kasety i tonery do drukarek mają sens szczególnie w przypadku wielu drukarek. Użytkownicy, którzy mniej drukują, powinni zainwestować w pakiet ekonomiczny z kilkoma kasetami. Jest tu także wielki efekt oszczędnościowy, a tonery nie mogą wyschnąć.

One Comment on “Tusze, tonery, drukarki – jak na tym zaoszczędzić?”

  1. Pomysłów jest mnóstwo, widziałem nawet kiedyś zestawy stałego zasilania drukarek atramentowych, które działały tak jak zbiorniczki podłączone do głowic wężykami. Później na rynek weszło sporo drukarek, które po prostu tankuje się jak samochód, dolewając do baku nie paliwo a tusz. Ja do swojej starej atramentówki Epson kupuję tusze tutaj, http://www.tanie-tusze.net/ tanio i wygodnie, a do tego szybka wysyłka. Mówię oczywiście o zamiennikach, bo oryginały zupełnie mi się nie opłacają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com