Szykujesz się do stworzenia firmowej strony www? Nie zapomnij o tych trendach w projektowaniu!

Pamiętasz, jak wyglądały pierwsze strony internetowe? Niektóre odtwarzały muzykę, inne powodowały, że kursory myszy zamieniał się w chomika, a niektóre wyglądały jak jarmark online. Dzisiaj jest znacznie lepiej – strony internetowe nie tylko wyglądają elegancko, ale są również łatwe w użyciu. Mogą również odpowiedzieć na każdą naszą potrzebę. Chcesz robić zakupy? Wejdź na Amazon. Potrzebujesz odpowiedzi? Przejdź do Google. Potrzebujesz informacji na temat dzierżawy? Odwiedź osobistą stronę internetową firmy.

Strony internetowe stały się o wiele lepsze. Każdego roku nadal się poprawiają. Badania, a także doświadczenie, pomogły nam zrozumieć, co przekonuje ludzi w Internecie i jak to wpływa na tworzenie stron www. Wiedza na temat tego, co sprawia, że ​​wspaniała strona jest taką w istocie – wzrosła skokowo.

Dzisiaj programiści tworzą witryny responsywne, korzystając z wzorców interfejsu użytkownika, które przynoszą rezultaty, a także śledząc inne trendy, by tworzyć piękne witryny, które mają dobre wyniki. Te nowe witryny nie wyglądają tak, jak te, które mieliśmy w 2008 roku. Dlatego odkrywamy kilka trendów, które zmieniły projekt witryny raz na zawsze.

Zanim zwrócisz uwagę na śledzenie tych trendów, pamiętaj, że prawie połowa małych firm w Polsce jeszcze nie ma stron internetowych, jak wynika z raportów. Te trendy mają na celu skłonienie Cię do przemyślenia Twojej witryny – niezależnie od tego, czy myślisz o przeprojektowaniu, czy chcesz po prostu stworzyć całkiem nowy projekt.

1. Potrzeba responsywnych stron

Kiedyś korzystaliśmy z internetu z komputera stacjonarnego – wielu z nas to pamięta. Obecnie odwiedzający stronę internetową coraz częściej używają urządzeń mobilnych do:

  • wyszukiwania,
  • przeglądania,
  • czytania,
  • kupowania.

Według danych, ponad 75 procent wszystkich dorosłych Polaków, którzy korzystają z Internetu, wyświetla treści zarówno z komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych. W 2017 roku wykorzystanie smartfona wzrosło o 394 procent, a zużycie tabletu wzrosło o 1 721 procent.

Aby poradzić sobie z tą zmianą, twórcy stron internetowych zaczęli używać responsywnego projektowania do tworzenia stron internetowych, operując z perspektywy, że użytkownicy mogą najpierw używać swojej strony na urządzeniach mobilnych.

Responsive web design reaguje bezpośrednio na użytkownika na podstawie urządzenia, z którego korzysta. To, co widzą, zmienia się w zależności od urządzenia, z którego korzystają. Na przykład na smartfonie mogą zobaczyć pojedynczy widok, który mogą przewijać. Na pulpicie mogą widzieć wiele kolumn.

2. Te same wzory interfejsu użytkownika na każdej witrynie

Strony internetowe są wszędzie – praktycznie wypełniają nasze życie. Można by pomyśleć, że przy tak wielu, widzimy wiele różnic między stronami. Co zaskakujące, tak nie jest. Przekonasz się, że te same wzory UI pojawiają się wszędzie.

Na przykład witryny e-commerce często wykorzystują wiele takich samych strategii, aby zachęcić użytkowników do dokonania zakupu. Nie tylko często pokazują ceny katalogowe w połączeniu z cenami sprzedaży, ale także proszą użytkowników o utworzenie konta. W ten sposób mogą utrzymać zainteresowanie marką na stronie.

Polecamy:
Jaki jest koszt strony www?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com