Szkolenia wstępne BHP w Warszawie

Gdy słyszymy o szkoleniu BHP, przed oczami pojawia nam się sala szkoleniowa oraz BHP-owiec, który informuje nas o istniejących zagrożeniach, które mogą wystąpić w miejsce naszej pracy, jednak nie wszystkie szkolenia wyglądają w ten sam sposób. W związku z koniecznością odbycia owego szkolenia warto dowiedzieć się, jak faktycznie przebiega. 

Wstępne szkolenie BHP – czym jest?

Każda osoba nowo zatrudniona w danej firmie, bądź student odbywający praktykę czy staż, zobowiązany jest przed przystąpieniem do pracy odbyć obowiązkowe szkolenie wstępne BHP, które obejmuje zagadnienia instruktażu ogólnego oraz stanowiskowego. Polega ono na przekazaniu wiedzy dotyczącej:

  • przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy wynikającymi z Kodeksu Pracy oraz regulaminów,
  • przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązującymi w danym zakładzie,
  • zasad udzielania pierwszej pomocy. 

Poszukujesz szkoleń wstępnych BHP w Warszawie?

Dla zainteresowanych – szkolenia wstępne BHP w Warszawie, realizowane jest poprzez udział w tradycyjnych spotkaniach na terenie miasta i jego okolicach. Aby sprostać wymaganiom klientów, a także rynkowym, ofertę wzbogacono również o szkolenia prowadzone online. Dzięki możliwości uczestniczenia w szkoleniach zdalnych klienci nie muszą tracić czasu na dojazdy, a co za tym idzie, również nie ponoszą kosztów z nimi związanymi. Odbywasz kwarantanne, jesteś poza miejscem zamieszkania, bądź z jakiegoś powodu musisz zostać w domu? Wybierz szkolenie online! Jedynym wymogiem, o którym musisz pamiętać, jest posiadanie dostępu do komputera oraz Internetu. Zadbaj o dostęp do stałego łącza, aby uniknąć niepotrzebnego stresu podczas rozmowy. Znajdź specjalistę ds. BHP Warszawa i zorganizuj szkolenie dla swoich pracowników. 

Szkolenie wstępne i okresowe z zakresu BHP – czym się różnią?

Podział szkoleń BHP na wstępne oraz okresowe wynika z rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Przyczyną takiej decyzji, jest podkreślenie różnic pomiędzy nimi, ponieważ szkolenie wstępne przeznaczone jest dla wszystkich osób nowo zatrudnionych i rozpoczynających pracę w  danej firmie. W przypadku szkolenia okresowego BHP celem jest aktualizacja i ugruntowanie wiedzy, a oprócz tego jeżeli zostały opracowane bądź wdrażane nowe rozwiązania techniczno-organizacyjne w zakresie BHP, konieczne jest poinformowanie o nich pozostałych uczestników szkolenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com