Różne rodzaje pożyczek – sprawdź, co o nich wiesz?

Ciekawa ofertę pożyczek możemy znaleźć nie tylko w bankach, ale również w wielu firmach pozabankowych. Te ostatnie są w ostatnim czasie niezwykle popularne ze względu na wysoką przyznawalność, minimum formalności oraz szybkie przelewy udzielonych kwot pożyczek.

Wśród wszystkich rodzajów chwilówek, największym zainteresowaniem klientów cieszą się pożyczki pozabankowe przez internet, które można otrzymać nawet bez wychodzenia z domu. Wnioskowanie o taką pożyczkę jest niezwykle proste – wystarczy podac wybraną kwotę pożyczki oraz planowany termin spłaty oraz wypełnić prosty wniosek. Nie ma konieczności dostarczania żadnych zaświadczeń o dochodach czy dokumentów potwierdzających zatrudnienie. Szybką pożyczkę można otrzymać wyłącznie na dowód osobisty. Oczywiście, klienci firm pożyczkowych muszą liczyć się z tym, że w przypadku opóźnionego terminu spłaty czy braku spłaty zadłużenia, kwota do oddania może znacznie wzrosnąć. Powinni być jednak tego świadomi – wszystkie informacje na ten temat można bowiem znaleźć w umowie pożyczkowej, którą firma przesyła po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pożyczkowego.

Pożyczki z ratalną spłatą

Dużą popularnością wśród klientów cieszą się też pożyczki na dowód przez internet, które udzielane są na wyższe kwoty, a czas spłaty można rozłożyć nawet na kilkanaście czy kilkadziesiąt miesięcy. Pożyczki ratalne w parabankach funkcjonują na podobnych zasadach, co kredyty w bankach. Są jednak znacznie wyżej oprocentowane. Warto po nie sięgać jedynie wtedy, gdy bank odmówi nam kredytu, a będziemy w mocnej potrzebie finansowej. Trzeba jednak liczyć się z tym, że łączna suma wszystkich spłaconych rat będzie sporo wyższa niż pożyczona kwota. Firmy pożyczkowe rekompensują bowiem sobie wyższym oprocentowaniem ryzyko, jakie ponoszą udzielając świadczeń finansowych bez domagania się żadnych informacji na temat zatrudnienia czy zarobków.

Zadłużeni też znajdą coś dla siebie

Duży problem z jakimikolwiek pożyczkami czy kredytami w przyszłości mogą mieć osoby, które w przeszłości nieterminowo regulowały swoje zobowiązania i mają zajęcie komornicze. W takiej sytuacji banki od razu automatycznie odrzucają jakiekolwiek wnioski o pożyczki, kredyty, limity w koncie czy karty kredytowe. Wnioskodawcy figurują bowiem w rejestrze długów i są wpisani do wielu innych baz danych. Co oczywiście nie oznacza, że mając komornika na koncie nie da się otrzymać żadnej pożyczki. Kredyt dla zadłużonych z zajęciem komorniczym jest możliwy w niektórych firmach pożyczkowych, jednak wtedy trzeba liczyć się z dosyć dużym oprocentowaniem. Można również poszukać pożyczek pod zastaw – wtedy jednak finansowanie udzielane jest do wysokości wartości zastawu. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się też pożyczki społecznościowe – można w nich znaleźć także oferty dla osób zadłużonych. Kto ma komornika, musi liczyć się jednak z tym, że możliwości dodatkowego finansowania będzie miał mocno ograniczone nie tylko do momentu spłaty zadłużenia, ale również przez wiele lat później. Informacje na temat negatywnej historii kredytowej pozostają bowiem w bazach przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com