Pracujesz na umowę o dzieło – czy dostaniesz kredyt?

W dzisiejszych czasach o umowę o pracę, szczególnie na czas nieokreślony jest dosyć trudno. Tymczasem to właśnie takie umowy są najlepiej widziane w przypadku wnioskowania o kredyt w banku. Oczywiście, nie oznacza to, że osoby zatrudnione na innych warunkach nie mają szansy na żadne produkty kredytowe czy pożyczkowe.

Wiele osób pracujących zwłaszcza w prywatnych firmach zatrudnionych jest na umowę o dzieło. Dla pracodawcy jest to wygodne rozwiązanie, gdyż za pracownika nie musi płacić żadnych składek. Sporo jest też osób, które działają jako freelancerzy i umowa o dzieło jest dla nich najlepszą opcją rozliczania się ze zleceniodawcami. Problem może pojawić się w przypadku problemów finansowych, gdy osoba pracująca na umowę o dzieło potrzebuje dostać kredyt.

Z umową o dzieło trudno o kredyt w banku

Banki z roku na rok mają coraz bardziej zaostrzoną politykę kredytową, dlatego też czasem jest trudno nie tylko o kredyt hipoteczny, ale nawet o zwykły kredyt gotówkowy. Zwykle bank udziela bowiem kredytów na taki okres, na jaki zatrudniony jest kredytobiorca. Nawet osoby pracujące na umowę o pracę na czas określony mogą mieć problem z zaciągnięciem długoterminowego rozwiązania. Oczywiście, każdy bank ma nieco inną politykę udzielania kredytów i może zdarzyć się, że choć w jednym banku kredytu nie dostaniemy, w innym nie będzie z tym żadnego problemu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że osoby pracujące na umowę o dzieło, która zwykle jest krótkoterminowa, raczej nie dostanie kredytu z terminem spłaty rozłożonym na kilkanaście czy kilkadziesiąt rat. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak szukać rozwiązań pożyczkowych poza bankami.

Pożyczki pozabankowe – szybkie i łatwo dostępne

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się firmy pożyczkowe, które udzielają pożyczek pozabankowych, zarówno popularnych chwilówek, jak i większych pożyczek, które można rozłożyć na raty. Większość firm działa online, dzięki czemu pożyczkobiorca może znaleźć atrakcyjną pożyczkę nawet bez wychodzenia z domu. Aby złożyć wniosek, najczęściej wystarczy podać jedynie dane z dowodu osobistego. Firmy pozabankowe nie wymagają dostarczania zaświadczeń o zarobkach czy innych dokumentów, które potwierdzałyby sytuację finansową pożyczkobiorcy. Sprawdzają natomiast wnioskodawców w bazach i rejestrach dłużników. Osoby, które mają przeterminowane zobowiązania w bankach czy w innych firmach, muszą liczyć się z tym, że także w firmie pożyczkowej raczej nie dostaną pieniędzy.

Kto natomiast historię kredytową ma czystą i bez zadłużeń, bez problemu może otrzymać pożyczkę nawet na wyższą kwotę. Jak znaleźć dobrą firmę pożyczkową? Warto porównać co najmniej kilka ofert i wybrać taką, która będzie idealnie dopasowana do potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych. Najtańsze chwilówki w pozyczkowe-promocje.pl to sprawdzona i zawsze aktualna porównywarka ofert w firmach udzielających pożyczek pozabankowych. Dzięki temu można w jednym miejscu sprawdzić sobie podstawowe parametry kilku pożyczek i wybrać taką, która będzie jak najlepiej dopasowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com