Pościel stosowana w hotelarstwie

Pościel wybierana do hoteli musi być dużo bardziej wytrzymała niż ta, którą używa się w gospodarstwach domowych. Pościel przemysłowa poddawana jest częstemu praniu w 95 stopni C, maglowaniu i dezynfekcji. Cechą różniącą pościel hotelową od domowej, jest gramatura tkaniny. Ta wykorzystywana w przemyśle ma 160g/mkw., a stosowana w gospodarstwach domowych 125g/mkw. Odpowiednie parametry techniczne pościeli hotelowej są gwarantem, że wszelkie procesy dezynfekcji nie wpłyną na jej wygląd.

Zasady wyboru pościeli

  • tkanina powinna być odporna na częste pranie w 95 stopniach C
  • włókna w pościeli musza być najwyższej jakości, materiał powinien być wytrzymały, a jednocześnie gładki
  • najlepszym rozwiązaniem będzie pościel z czystej bawełny, która nie podrażnia i nie uczula skóry
  • pościel przemysłowa powinna posiadać poszwy z tzw. zakładką hotelową, co widocznie skraca czas potrzebny na zmianę pościeli, dodatkowo zakładka jest bardziej wytrzymała niż guziki, które mogłyby nie wytrzymać wielokrotnych procesów dezynfekcji
  • najpopularniejszym kolorem pościeli hotelowej jest biel, ale można wybrać wzory z delikatnym haftem, które bez problemu wkomponują się w całą aranżację pomieszczenia

Materiały używane do produkcji pościeli przemysłowej

Najbardziej popularna w hotelarstwie jest pościel w stu procentach bawełniana. Tkanina ta jest naturalna, miła w dotyku i przyjazna dla skóry. Zapewnia komfortowy wypoczynek i wchłania pot. W Polsce pralnie hotelowe przede wszystkim przystosowane są do dezynfekcji pościeli bawełnianej. Na Zachodzie coraz częściej jednak wybiera się produkty z domieszką poliestru. W procesie prania taka tkanina pobiera mniej wody i środków chemicznych, ale parametrami jest zbliżona do stu procentowej bawełny. Polibawełna nie wymaga prania i maglowania w tak wysokich temperaturach jak czysta bawełna, co wydłuża żywotność materiału. Pościel z mieszanek ma wiele dodatkowych zalet: niższą cenę, wyższą odporność na zagniecenia czy większą łatwość w eksploatacji, co sprawia, że jest coraz bardziej popularna nawet w hotelach butikowych i 5-cio gwiazdkowych.

Gdzie kupić odpowiednią pościel?

Wybierając producenta pościeli hotelowej warto zwrócić uwagę, czy oferowany towar spełnia wszystkie wspomniane wymagania. Obecnie wytwórcy posiadają szeroką gamę produktów, w asortymencie można znaleźć nawet pościel z delikatnymi wzorami, która estetyką wpasuje się w wystrój pomieszczenia. Polska firma Bertax proponuje najwyższej jakości tekstylia hotelowe z bawełny. W ofercie są: prześcieradła, kołdry, poduszki, poszwy, a nawet szlafroki i ręczniki. Istnieje również możliwość zamówienia gotowych kompletów pościeli. Bertax jest obecny na rynku tekstyliów od 19 lat, posiada bogate doświadczenie w produkcji pościeli przemysłowej, a jego produktom zaufało wiele polskich i zagranicznych firm. Cały asortyment dostępny jest na bertax.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com