Ortopedia i traumatologia – pozostań w ruchu

Dzisiaj, w dobie popularyzacji wielu form aktywności fizycznych wśród coraz bardziej zaktywizowanego społeczeństwa, wyłania się coraz więcej pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi, wynikającymi najczęściej z prowadzonej aktywności fizycznej lub nieprawidłowego wykonywania jej.

Ortopedia jest dziedziną, w której leczy się głównie schorzenia kręgosłupa, górnych i dolnych kończyn, stawów kolanowych, biodrowych oraz wielu innych elementów, składających się na możliwość wykonywania bezbolesnych i prawidłowych ruchów pacjenta. Ortopeda, specjalizujący się w tej dziedzinie medycyny, zajmuje się także leczeniem poważniejszych schorzeń, takich, jak na przykład skrzywienie kręgosłupa – bardzo często nabywane współcześnie u osób z nieprawidłową postawą lub codziennie siedzących krzywo przy biurku. Nieleczenie schorzeń zarówno lekkich jak i poważniejszych przekłada się na tworzenie się coraz poważniejszych w skutkach zaburzeń. Dlatego, gdy zauważysz jakąkolwiek drobnostkę, warto nie zwlekać i wybrać się natychmiast do ortopedy w Vitall Clinic, który po przeprowadzeniu wnikliwych badań oraz zapoznania się ze schorzeniem, od razu rozpocznie dostosowane do indywidulanych potrzeb zabiegi. Dzięki Twojej szybkiej reakcji i odpowiednio wdrożonych terapii oraz zaleceń specjalisty – ortopedy możesz szybko powrócić do swojej aktywności fizycznej, zawodowej lub po prostu zwykłej codzienności, w której ruch także istnieje.

Z usług ortopedy w Vitall Clinic mogą skorzystać zarówno osoby dorosłe jak i dzieci, u których schorzenia występują równie często, a czasami nawet częściej, co wynika z ich braku odpowiedniej świadomości, spowodowanej wiekiem i brakiem doświadczenia w prawidłowym wykonywaniu aktywności fizycznych, czy utrzymywania prawidłowej postawy.

Specjaliści w Vitall Clinic oferują także niezbędną przy urazach, wymagających ingerencji chirurgicznej traumatologię, która jest ściśle powiązana z ortopedią. Czasami – przy poważniejszych urazach, złamaniach czy naderwaniach, sama rehabilitacja nie wystarczy i wówczas należy wykonać operację chirurgiczną, aby w pełni dojść do sprawności.

Po operacji chirurgicznej, wymagane są wizyty u ortopedy w celu dalszego leczenia schorzeń lub aby dojść w pełni do siebie, poprzez odpowiednią rehabilitację oraz inne czynniki, przyspieszające regenerację kości, mięśni oraz stawów, żeby znowu być w ruchu i cieszyć się komfortem wykonywanych czynności.

Regularność i kompleksowość działania, począwszy od szeregu badań po wykonanie wskazanych operacji czy terapii w Vitall Clinic, przynosi rezultaty w pełni satysfakcjonujące – kompletne, bez wskazań do kolejnych operacji, które są potrzebne w przypadku zaniedbania leczenia i praktyk pooperacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com