Odmień swoje wnętrze w kilka minut

Jak odmienić wnętrze w kilka minut? Są na to sprawdzone sposoby. Jednym z nich są obrazy ścienne, które odmienią look w momencie instalacji. Dlaczego warto postawić na funkcjonalne modne dodatki?

Obrazy na ścianę – nowoczesna rewolucja w dekoratorstwie

Obrazy ścienne, choć istnieją już od dawna, w nowoczesnej odsłonie wracają do łask. Tradycyjne, ciężkie obrazy na płótnie wymagały użycia ram, by zawiesić obraz na ścianie. Choć do dziś są ciekawym dodatkiem w stylu vintage, współczesne dekoratorstwo zwróciło się jednak w stronę nowoczesnych rozwiązań, takich jak obrazy na ścianę na płótnie canvas.

Płótno canvas jest zbliżone fakturą do tradycyjnego płótna malarskiego, dzięki czemu na pierwszy rzut oka nie jest do odróżnienia. W przeciwieństwie do tradycyjnego płótna, obrazy canvas nie wymagają umieszczenia w ramach. Dzięki temu są lekkie i ergonomiczne, a ich instalacja jest szybka i bezproblemowa. Płótno canvas to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne, takie jak rysy, kurz i brud. To gwarantuje, że dekoracja przetrwa długi czas w niezmienionym stanie. Co więcej, możesz wybrać dowolny motyw, który zostanie nadrukowany na płótnie, w tym także Twoje własne zdjęcie. Takie rozwiązanie sprawia, że nie istnieją wzory, których nie da się przedstawić na obrazie ściennym.

Jakie obrazy wybrać do salonu?

wrocław kuchnie tanioNajmodniejsze wzory w tym sezonie to motywy botaniczne, takie jak zielone liście, kompozycje roślinne (bukiety kwiatów, łąki) i wzory zwierzęce. Im więcej roślinności we wnętrzu, tym lepiej! Oprócz oczywistych właściwości, takich jak uspokajanie myśli i lepsza koncentracja, zielone rośliny oczyszczają powietrze i sprawiają, że dużo lepiej i łatwiej się oddycha. Taką roślinną kompozycję świetnie uzupełnią obrazy na ścianę.

Jeśli Twój salon jest niewielki, wybierz jasne obrazy, które optycznie powiększą przestrzeń. Pastelowe odcienie i beżowy total-look to zdecydowanie druga, najczęściej spotykana aranżacja wnętrz w tym sezonie. W tej stylizacji wnętrza sprawdzą się pastelowe obrazy z motywem pąków kwiatów, lub jednej gałązki. Dobrze będą też wyglądać minimalistyczne koncepcje i abstrakcyjne wzory.

Jakie obrazy wybrać do małej sypialni?

W niewielkiej sypialni sprawdzi się tryptyk obrazów na płótnie. Taka dekoracja będzie się wspaniale prezentowała nad zagłówkiem łóżka. Wybieraj jasne kolory, pastele i kontrasty, takie jak połączenie głębokiej szarości z intensywnym miodowym odcienie. Małą sypialnię warto urządzić przytulnie i z pomysłem. Nadmiar dekoracji może ją niepotrzebnie przytłoczyć.

Jakie obrazy wybrać do kuchni?

Współczesna kuchnia urządzona jest w stylu skandynawskim lub loftowym co powoduje, że na wstępnie ma określoną kolorystykę i aranżację. Warto jednak przełamać jej charakter dodatkami, takimi jak panel kuchenny czy obraz na ścianę. Jeśli lubisz gotować, wybierz obrazy na ścianę z motywem przypraw, ziół czy przetworów. To będzie dodatkowa inspiracja dla oryginalnych przepisów. Jeśli wolisz stonowane kolory, wybierz pastelowe kwiaty na białym tle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com