Odlewnie staliwa w Polsce – Przegląd Firm

W Polsce odlewaniem staliwa trudni się wiele firm. W tym zestawieniu przedstawimy najpopularniejsze z nich oraz te, które mają wieloletnią tradycję w produkcji odlewów staliwnych.

Odlewnia Staliwa KGHM Zanam

Firma z wieloletnią tradycją, odlewnia ma swoją siedzibę w Legnicy przy ul. Złotoryjskiej 178-184. KGHM Zanam powstało w 2003 roku i oferuje usługi z zakresu odlewnictwa zarówno małoseryjnego jak i jednostkowego. Procesy różnią się od siebie przygotowaniem form. Małoseryjna produkcja opiera się o formowanie maszynowe natomiast produkcja jednostkowa opiera się o ręczną produkcję form.

Szeroka oferta produkcyjna obejmuje trzydzieści gatunków staliw, z których wytwarzane są odlewy. Do tej grupy należą:

 • węglowe staliwa konstrukcyjne,
 • stopowe,
 • staliwa do ulepszania cieplnego oraz przesycania,
 • staliwa o podwyższonej wytrzymałości i odporności na ścieranie.

odlewnia staliwa w Polsce KGHM Zanam

Wszystkie produkty spełniają krajowe i europejskie normy jakości. Dzięki szerokiemu zakresowi ciężarowemu produktów klienci mogą dobrać odlew do swoich potrzeb.

Poza staliwem w KGHM Zanam można spotkać także odlewy z żeliwa szarego i sferoidalnego. Kompleksowa oferta odlewni sprawia, że zakład jest stale rozbudowywany o kolejne usługi. Więcej informacji o ofercie odlewni znajduje się na stronie firmy: odlewnia staliwa i żeliwa sferiodalnego KGHM ZANAM

Proces odlewania w KGHM Zanam

Odlewnia Pioma

Mająca swoją siedzibę w Piotrkowie Trybunalskim odlewnia Pioma istnieje na rynku już od 1960 roku. Rozwija swoją ofertę i wychodzi naprzeciw klientom szukającym usług z zakresu odlewnictwa.

Spory potencjał produkcyjny oraz zaplecze technologiczne gwarantuje kompleksową realizację zleceń bez względu na etap procesu produkcyjnego. Firma świadczy usługi projektowania technologicznego, wykonanie adaptacji omodelowania, dobranie gatunku stopu oraz finalne wykonanie odlewu, który może zostać poddany obróbce cieplnej, mechanicznej oraz badaniom jakościowym.

odlewnia pioma

Odlewnia Indukcyjna SCATMAN

Znany w branży producent odlewów staliwnych, który oferuje swoje usługi przedstawicielom z różnych gałęzi przemysłu, między innymi:

 • energetyki,
 • petrochemii,
 • gazownictwa,
 • przemysłu maszynowego,
 • przemysłu spożywczego.

Odlewnia dysponuje czterema piecami indukcyjnymi o łącznej pojemności 4 ton – jeden piec dwutonowy, jeden piec jednotonowy oraz dwa piece mieszczące 500kg surowca.

odlewnia scatman

Odlewnia Ostrowiec

Sięgająca początków XIX wieku historia odlewni w Ostrowcu pozwoliła zbudować rozpoznawalną markę w branży odlewniczej. Huta pracowała zarówno w okresie międzywojennym jak i po wojnie, kiedy wchodziła w skład Huty im. Marcelego Nowotki, by w późniejszym okresie przejść do Huty Ostrowiec.

Odlewnia składa się z trzech działów:

 • odlewów ciężkich,
 • odlewni indukcyjnej,
 • modelarni.

odlewnia ostrowiec

W kraju działa znacznie więcej odlewni staliwa niż te wymienione powyżej. Zakłady ujęte w powyższym dokumencie wpisują się w historię i tradycję odlewnictwa w Polsce. Zakłady specjalizują się w produkcji korpusów, części zamiennych maszyn i urządzeń oraz nietypowych produktów z wytrzymałych materiałów. Dzięki możliwości modelowania i prototypowania procesy produkcyjne są wydajne i efektywne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com