Top lista najczęściej poszukiwanych marek na rynku części samochodowych. Sprawdź, czy masz je u siebie w sklepie

Branża motoryzacyjna jest jedną z najbardziej dochodowych branż w przemyśle i handlu. Pomijając oczywiście branżę IT, która jest tak jakby priorytetem (podstawą) w dzisiejszym świecie. Na przestrzeni ostatnich lat technologia rozwinęła się tak bardzo, że dziś większość z nas po prostu za nią nie nadąża. Ta technologia także pawie gwałtem wdarła się w branżę motoryzacyjną i to nie każdemu pasuje.

Dzisiejsze samochody są tak naszpikowane elektroniką, że już zwykły „Kowalski” praktycznie nic nie może zrobić przy samochodzie, poza umyciem go, lub dolaniem płynów eksploatacyjnych. Wystarczy wyjść na ulice, aby przekonać się jak dużo jest samochodów, jaka jest ich różnorodność, oraz ile zostało ich z dawnych czasów, kiedy auto można było naprawić „za pomocą śrubokręta i młotka”, a części do niego kupowało się w GS-ach, czyli tam, gdzie były części do ciągników rolnych. Np. łożyska do przednich kół do Fiata 126p. (popularnego malucha) – długo były dostępne w takich sklepach, lub na giełdach. Dziś już nie ma problemu z zakupem części, natomiast jest problem z samodzielną naprawą. Samochody mają swoje komputery i to one „decydują” jakie części są ewentualnie potrzebne w razie awarii auta.

Sklep z częściami samochodowymi

W takich sklepach rzadko kiedy pojawia się klient bez własnej firmy, chyba, że chce kupić np. zapach do auta. Dziś sklepy motoryzacyjne w większości obsługują warsztaty samochodowe – czyli mechaników, którzy znają się na swej robocie i kupują części potrzebne do wykonania jakiejś usługi.

Często zdarza się, że takie warsztaty mają umowy z dostawcami hurtowymi i niestety przy takiej umowie pomijają zwykły sklep motoryzacyjny ze względu na jego marżę. Przecież właściciel takiego sklepu też musi zarobić – po to ma sklep. Co zatem można zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej sprowadzać części samochodowe do najbardziej popularnych samochodów na rynku w danym kraju.

Oczywiście mam tu na myśli Polskę. Jakie zatem są u nas najbardziej popularne samochody? Są to oczywiście samochody produkcji niemieckiej np. Volkswagen, Mercedes, czy Audi, lub tak popularne BMW. Mając części do tych samochodów, zawsze będziemy mieć „ruch” w sklepie, jeśli tylko oczywiście nasze ceny nie będą windowane zbyt wysoko.

Jakie są inne popularne marki?

Niemieckie marki są oczywiście bardzo popularne ze względu na swoją solidność. Ale przecież nic nie trwa wiecznie, dlatego części do takich samochodów są bardzo pożądane na rynku. Należy także pamiętać, że wiele z niemieckich marek ma podpisane umowy z innymi krajami, i tam właśnie są robione całe samochody i także części do nich.

Może to być np. Seat, który jest produkowany w Hiszpanii, a jednocześnie jest bardzo popularny na polskim rynku samochodowym. Mamy również „u siebie” wiele marek włoskich, czy francuskich i są one także bardzo popularne na rynku samochodowym. Ostatnio także do Polski są sprowadzane samochody zza oceanu, a części do nich są naprawdę drogie i można na nich odpowiednio zarobić.

Artykuł opracowano wspólnie z serwisem posiadającym w swojej ofercie Volvo części.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com