Microsoft Visio

Korzystanie z komputera w dzisiejszych czasach to podstawa pracy w wielu dziedzinach. Dla wielu osób w naturalny sposób podstawą są platformy Microsoft. Office 365 daje ogromne możliwości, w tym tworzenia diagramów. Do tego służy Microsoft Visio. Diagramy programu Visio przydadzą się w wielu sytuacjach. Na korzystanie z aplikacji Visio decydują się osoby, które często tworzą schematy i diagramy. Do przedstawienia informacji potrzeba czegoś więcej, niż tylko liczb i tekstu. Microsoft Visio pozwala przekształcać dane informacyjne w graficzne, wizualne diagramy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat aplikacji Visio i możliwości, jakie daje Microsoft 365, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. Dzięki temu tekstowi poznasz aplikację internetową Visio, a tworzenie diagramów na najwyższym poziomie przestanie mieć przed Tobą tajemnice.

1. Microsoft Visio – co to jest?

2. Program Visio i platforma Microsoft 365

3. Aplikacja internetowa Visio a wersja klasyczna

4. Możliwości w programie Visio

5. Dla kogo sprawdzi się Microsoft Visio

Microsoft Visio – co to jest?

Microsoft Visio jest jednym ze składników pakietu aplikacji biurowych Microsoft Office. Służy do tworzenia schematów i diagramów. Do 2000 roku program był rozwijany przez firmę Visio, która została przejęta przez Microsoft. Już od 2003 roku Visio dostępne jest w pełnej, polskiej wersji językowej. Aktualnie z programu korzysta kilkadziesiąt milionów osób. Użytkownicy mają możliwość tworzyć, edytować i udostępniać diagramy w aplikacji internetowej Visio. Bardziej wymagający odbiorcy korzystają z programu bezpośrednio w Microsoft Teams, korzystając z subskrypcji Microsoft 365. W obu przypadkach Microsoft Visio daje wiele możliwości.

Program Visio i platforma Microsoft 365

Program Visio dostępny jest w formie aplikacji internetowej Visio for the web, która zawiera podstawowe możliwości tego oprogramowania. Bardziej wymagający użytkownicy korzystają z samodzielnych subskrypcji, czyli Visio Plan 1 i Visio Plan 2. Dają one więcej możliwości i są bardziej specjalistyczne. W zależności od wybranej opcji, program zawiera takie funkcjonalności jak tworzenie diagramów, schematów blokowych, matryc biznesowych, diagramów Venna, diagramów cykli, piramid i procesów. Pozwala także na tworzenie schematów blokowych z ogromnym wyborem kilkudziesięciu szablonów i aż kilkuset kształtów.

Aplikacja internetowa Visio a wersja klasyczna

Usługa Microsoft Visio dostępna jest w ramach subskrypcji w dwóch planach. Zawiera funkcje takie jak program Visio Professional 2016, a poza tym funkcjonalności korzystające z chmury. Jakie? Jest to wizualizator danych, odtwarzanie bazy danych oraz ulepszona obsługa rysunków programu AutoCAD. Plan 1 to aplikacja internetowa, która oferuje 2 GB przestrzeni dyskowej, korzystając z usługi OneDrive.  Program można zakupić także w wersji niesubskrypcyjnej (Visio Standard lub Visio Professional). Aplikacja Visio 1 pozwala poszerzyć środowisko programu o przeglądarkę, w której jest możliwość wyświetlania, tworzenia i edytowania diagramów przechowywanych w chmurze. Ogromnym plusem jest fakt, że aplikacja Visio dla sieci web jest zawsze aktualna. Nie ma konieczności instalowania samodzielnie nowych wersji oprogramowania. Aplikacja oparta na chmurze używa w wielu przypadkach tych samych funkcji zabezpieczających, a także ułatwiających dostęp i zgodność, które są dostępne w innych produktach platformach Microsoft 365.

Możliwości w programie Visio

Korzystanie z Microsoft Visio daje bardzo wiele możliwości. Wśród nich trzeba wymienić przede wszystkim możliwość wizualnego prezentowania skomplikowanych zagadnień i danych w formie diagramów. Pomaga to na uporządkowanie danego zagadnienia i zaprezentowania go w czytelny i zrozumiały sposób. Dzięki Visio można korzystać z setek szablonów. Wśród nich znajdują się schematy blokowe, rozkłady pomieszczeń, schematy organizacyjne, osie czasu. Można także dodawać i łączyć kształty, tekst, jak również obrazy, żeby przedstawić relacje w danych. Jest możliwość wyświetlania rysunków na urządzeniach przenośnych. Microsoft Visio nadaje diagramom profesjonalny wygląd. Dzieje się to za pomocą możliwości użycia, stylów, efektów, motywów i teł. Co więcej, program pozwala na tworzenie diagramów dynamicznych. Pomocą opcją jest łączenie ich z danymi z innych programów, takich jak SharePoint, Excel, Access. Diagramy można zapisywać w chmurze i udostępniać je innym osobą z pomocą przeglądarki internetowej. Odbiorca może je zobaczyć, nawet jeśli nie ma zainstalowanego oprogramowania Visio.

Dla kogo sprawdzi się Microsoft Visio

Z możliwości programu Visio skorzystają wszystkie osoby, które wykonują szeroko pojęte diagramy. Jeśli pojawia się potrzeba wizualnego przedstawienia skomplikowanych danych, Visio pozwoli zaprezentować je w sposób nie tylko zrozumiały, ale też bardzo atrakcyjny wizualnie. Program pozwala także na dzielenie się diagramami z osobami, które nie mają zainstalowanego oprogramowania, co jest bardzo wygodne i niezwykle pomocne.

 

Polecamy:
Widoczna reklama Twojego przedsiębiorstwa – przestrzenne litery podświetlane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com