Mała restauracja, ale zadanie wielkie! Jak to wszystko zorganizować?

Małe restauracje mają wiele zalet w stosunku do większych. Małe restauracje oferują unikatową atmosferę i przytulność, są idealne dla koncepcji, takiej jak kawiarnia lub bistro. Wymagają mniejszego kapitału początkowego na wyposażenie, mniejszą liczbę personelu i mniej kosztują w zakresie narzędzi i konserwacji. Nawet przy niewielkiej liczbie miejsc siedzących mniejsze restauracje nadal mogą przynosić spore zyski.

Wybierz odpowiednią lokalizację małej restauracji

Bez względu na wielkość restauracji, którą planujesz otworzyć, lokalizacja jest jednym z najważniejszych czynników (jeśli nie najważniejszym czynnikiem) do rozważenia. Nie każda dostępna przestrzeń jest odpowiednia dla restauracji. Lokalizacja dobrej restauracji jest trudna do znalezienia. To, co może wyglądać jak idealne miejsce – powiedzmy tętniący życiem deptak w centrum miasta – może okazać się niewypałem. Innym razem jest to miejsce, w którym nigdy nie pomyślisz o postawieniu restauracji – jak w starej fabryce w dawnym parku przemysłowym – a jest sukcesem.

Planowanie małej restauracji

Bardzo małe Zakopane restauracje, oferując natychmiastową przytulność, mogą być nieco zagadkowe, jeśli chodzi o dopasowanie wszystkich niezbędnych elementów. Jadalnia, niezależnie od rodzaju koncepcji, którą planujesz, jest sercem twojej restauracji. Typowy projekt jadalni w restauracji obejmuje miejsca siedzące i miejsce do przechowywania. Chociaż może to być kuszące, aby umieścić więcej miejsc w jadalni niż jest to wygodne, powoduje to jedynie niską jakość usług, utrudnia się też personelowi manewrowanie między stolikami a klientom – delektowanie się posiłkiem.

Zasadą przy zakładaniu stołów restauracyjnych jest to, że każdy stół powinien znajdować się w odległości od 24 do 30 centymetrów – minimum! Stoły można odpowiednio dopasować bo są w różnych:

  • kształtach,

  • rozmiarach,

  • kolorach.

Elastyczność jest również ważna przy planowaniu mniejszej przestrzeni restauracyjnej. Pozwól, aby stoły były łączone razem jeśli chodzi o większe imprezy lub rozłączane na mniejsze przyjęcia. Niezależnie od tego, w jaki sposób stoły są ustawiane w jadalni restauracji, ważne jest, aby istniała przejrzysta ścieżka do jadalni, dla pracowników i klientów.

Napisz swój biznesplan

Niezależnie od tego, czy jest to mała kawiarnia, czy też rozległa restauracja / centrum konferencyjne, będziesz potrzebować biznesplanu, aby zabezpieczyć każdy rodzaj finansowania. Pomyśl o swoim planie biznesowym, jak o planie na sukces. Przedstawi on ważne elementy, takie jak budżet początkowy, spodziewane zyski i straty, lista płac i inne wydatki operacyjne. Podczas wyszukiwania informacji o biznesplanie restauracji możesz napotkać problemy, których wcześniej nie rozważałeś, takie jak licencje, czy przepisy podatkowe. Też je musisz uwzględnić.

Promuj swoją małą restaurację

Wysokie obroty oznaczają wyższe zyski, nawet w małych restauracjach. Dlatego ważne jest, aby promować swoją małą restaurację. Istnieje wiele sposobów na zareklamowanie swojej restauracji, od tradycyjnych reklam, po nowatorskie media.

Polecamy:
Top 5 najlepszych naszym zdaniem karczm z okolic Krakowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com