Szukasz karnisza? Upewnij się, że zaczniesz po przeczytaniu tego artykułu!

Podstawowa konieczność zasłon jest zrozumiała, ale to karnisze mogą dodać prawdziwy charakter do dekoracji okiennych. Karnisze, które są zbyt długie, kolidują z twoimi zasłonami lub są nieprawidłowo zainstalowane, to wszystko czego nie chcesz w swoim domu. Zanim zagłębimy się w takie rzeczy, czas upewnić się, że znasz podstawy. Mamy wszystkie informacje na temat karniszy, które musisz znać przed dokonaniem zakupu. Pomyśl o tym!

Upewnij się, że karnisz wspiera Twój typ zasłony

Właściwy karnisz do okna zależy od materiału, którego chcesz użyć. Jeśli skłaniasz się ku ciężkim materiałom, trzymaj się mocnego metalu, takiego jak kute żelazo. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest to, aby karnisz wyginał się pod ciężkim materiałem. Z drugiej strony, łączenie lekkich opcji, takich jak zasłony z przelotką lub falbany, będą działać odpowiednio.

Ważne jest również, aby pamiętać, gdzie chcesz zamontować zasłony, ponieważ to naprawdę wpływa na rodzaj używanego karnisza. Zasłony montowane wewnątrz ramy okna najlepiej sprawdzają się z karniszami napinającymi, natomiast zasłony montowane na zewnątrz mogą używać prostej pary wsporników.

Pamiętaj o specjalnych wymaganiach dotyczących pokoju

Niektóre style zasłon zdecydowanie sprawdzają się lepiej w niektórych pokojach. Na przykład, z racji tego, że łazienki i kuchnie tradycyjnie mają mniejsze okna, będziesz chciał zainstalować falbany w tego rodzaju przestrzeniach. Trzymaj się regulowanych karniszy wykonanych ze stali nierdzewnej lub plastiku, ponieważ w tych pomieszczeniach jest więcej wilgoci.

Możesz łatwo stworzyć separację w każdym pomieszczeniu dzięki parze zasłon zawieszonych na karniszu z wahadłowym ramieniem. Niezależnie od tego, czy chcesz oddzielić otwartą szafę od reszty sypialni, czy po prostu chcesz podzielić duży salon, aby uzyskać efekt wizualny, ten wyjątkowy karnisz załatwi sprawę.

Zdecyduj się na kolor i wykończenie

Możesz użyć koloru i wykończenia karniszy, aby nadać wymiar swoim zasłonom. Na przykład, jeśli masz parę lnianych zasłon w chłodnym tonie, powiązanie ich z eleganckim, żeliwnym karniszem to jeden ze sposobów, aby Twoja aranżacja się udała. Pomyśl o karniszu jak o wisience na starannie przygotowanym torcie.

Jeśli chcesz dodać głębi swojemu pokojowi, wybierz ciemną karnisz w metalicznym wykończeniu, aby zakończyć obróbkę okna. Lub, jeśli masz piękny zestaw przewiewnych bawełnianych zasłon, spróbuj lekkiego, drewnianego karnisza, aby uzyskać spójny wygląd.

Zdobądź karnisz odpowiedniej długości do swojego okna

Zanim kupisz karnisz, poświęć czas na zmierzenie okna. Pomoże Ci to ustalić, jak długi powinien być karnisz. Zgodnie z ogólną zasadą karnisz powinien wystawać od 3 do 6 cm za ramę okna. Wydłużony karnisz sprawi, że Twoje okna będą wyglądać bardziej okazale, i da ci więcej miejsca na otwarcie zasłon, pozwalając na dostanie się dużej ilości światła słonecznego do twojego domu.

Znajdź karnisz, który pasuje do Twojego stylu – takie karnisze tanio i szybko na pewno znajdziesz online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com