Jakie konto osobiste wybrać i czy warto sugerować się rankingami?

Jeżeli myślisz o otworzeniu nowego rachunku bankowego lub zmianie banku, w którym aktualnie takie posiadasz to na pewno zwróciłeś uwagę na to, że w internecie znaleźć można wiele rankingów z informacjami na temat najpopularniejszych banków oraz propozycji ich ofert. Jakie informacje zawiera taki ranking? Czy warto go przeczytać i na co powinno się zwrócić uwagę?

Jakie informacje znajdziemy w rankingu kont osobistych?

Ranking kont osobistych rankingowi nie może być równy i informacje jakie są w nim widoczne prawdopodobnie będą się trochę różnić. Przeważnie znajdziemy tam cennik kont osobistych. Z tego typu rankingu dostaniemy informację za co trzeba zapłacić a co jest darmowe, i czy są pewnego rodzaju wytyczne jakie trzeba spełnić, aby było za darmo. Dla przykładu sporo banków daje możliwość nie płacenia za kartę ale trzeba zrobić konkretną ilość transakcji. Taka wiadomość w rankingu kont osobistych przeważnie się pojawi. Powinna się także znaleźć informacja o wypłacie gotówki z bankomatów – czy są darmowe, jeżeli tak to czy w każdym możliwym bankomacie, czy może tylko w konkretnych. Czy za darmo wypłacimy dowolną kwotę, czy może za wypłaty mniejsze niż 100 zł trzeba będzie zapłacić. Jeśli trzeba będzie zapłacić – to ile.

To samo dotyczy się ceny za prowadzenie konta – czy jest stuprocentowo darmowe, czy trzeba zrobić na nim jakiś ruch, dla przykładu wpłacić miesięcznie jakąś kwotę.

Dosyć ważne jest również sprawdzenie aktualnych rankingów gdyż najczęściej widnieją tam również fakty o aktualnych promocjach w bankach. Dosyć często banki za otworzenie konta przez nowych klientów i spełnienie pewnych warunków wypłacają klientom środki. Takie fakty również w rankingach powinny się pojawić.

Kolejna informacja jakiej należy poszukać w rankingu to ewentualne opłaty za wykonywanie przelewów. Możliwości jest dużo – mogą być darmowe przelewy tradycyjne i ekspresowe, lub jedynie tradycyjne – poszukajcie takich informacji w rankingu kont osobistych.

O czym warto pamiętać, kiedy korzystamy z rankingu kont osobistych

Najważniejsze jest zwrócenie uwagi na datę kiedy umieszczono ranking. Istnieje szansa, że nie jest on aktualny, banki pozmieniały oferty regularne i promocyjne i takie, które Cię interesowały, już nie istnieją.

Poza tym powinno się pamiętać, że rankingi są subiektywne. W rankingu kont osobistych przeważnie pojawiają się jakieś uwagi i rekomendacje. Rachunki są ustawiane na podium a przecież nie dla każdej osoby takie same oferty i promocje będą w równym stopniu ważne. Należy wiedzieć, że to najczęściej subiektywne opinie autora rankingu i każdy powinien samemu pomyśleć, który bank ma dla niego najlepszą ofertę. Przykładowo jeden klient bardzo często używa blika i nie wyobraża sobie posiadania konta w banku, który tej funkcji nie posiada, a inny klient potrzebuje kont walutowych, lub bezpłatnych wypłat z bankomatów. Nie zawsze więc konto, które zajmuje pierwsze miejsce w rankingu będzie tak samo atrakcyjnie dla dwóch różnych klientów.

Czy opłaca się sugerować rankingami kont osobistych

Zdecydowanie tak, ważne jest tylko aby nie kierować się miejscami, które zajmują poszczególne banki i oglądać tylko aktualne rankingi. Dzięki rankingom kont osobistych możemy dowiedzieć się o różnych nowinkach – na przykład o powstaniu nowych banków, albo o tym, że weszły na polski rynek. W takim miejscu mamy też zawarte wszystkie najważniejsze fakty i najczęściej nie musimy już samemu weryfikować oferty każdego banku po kolei. Dzięki rankingowi oszczędzasz więc swój cenny czas.

Naszym zdaniem rzetelny i zawsze aktualny ranking to ten na blogu jakdorobic.pl, prowadzonym przez Jacka Gaconia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com