Jaki overlock wybrać?

Do jednej z najpopularniejszych, wieloczynnościowych maszyn szwalniczych należy tak zwany owerlok. Na rynku znajdziemy szeroką gamę tego typu produktów, w zależności od indywidualnych potrzeb oraz rodzaju wykonywanych prac. Niemniej jednak nawet dla doświadczonego krawca, wybór odpowiedniego sprzętu może stanowić nie lada wyzwanie. Zastanawiasz się, jaki rodzaj urządzenia wybrać? W poniższym artykule przedstawimy Ci najlepsze modele overloków.

JUKI MO-644D

To jeden z najbardziej znanych na polskim rynku overlokow. Spośród innych tę maszynę wyróżnia najwyższa jakość oraz solidne wykonanie. Produkt posiada między innymi 3, 4 nitkowy ścieg obrzucający. Każda z nitek cechuje się innym kolorem – adekwatnym do punktów znajdujących się na urządzeniu, co umożliwia ich poprawne i szybkie nawlekanie. W zależności od upodobań – za pomocą zewnętrznego regulatora transportu możemy dowolnie marszczyć lub rozciągać materiał. Z uwagi na tę funkcję, korzystanie ze sprzętu nie stanowi problemu. Warto wspomnieć, że produkt umożliwia szycie aż siedmioma ściegami. Ostrze wykonane z najwyższej jakości stali zapewnia bezawaryjną pracę i trwałe przeszycie. Owerlok wyposażony został w demontowany pojemnik na ścinki. To idealny sprzęt dla krawców, którzy poszukują funkcjonalnych urządzeń.

JUKI MO-644D

BROTHER 4234D

Model BROTHER 4234D jest zaliczany do jednego z najbardziej profesjonalnych overlocków. Maszyna szyje ściegami 2, 3 i 4 nitkowymi. Ponadto możliwe jest obszywanie ściegami dekoracyjnymi. Bezkonkurencyjną zaletą takowego sprzętu jest automatyczny nawlekacz nitek, co niewątpliwie usprawnia cały proces szycia i obrzucania. Regulowany docisk stopki pozwala automatycznie dopasować rodzaj obszywania względem grubości materiału. Wbudowany mechanizm dyferencyjny zapobiega marszczeniu się elastycznych tkanin. Natomiast wolne ramię ułatwia obszywanie wąskich rękawów bądź nogawek. Należy nadmienić, że wspomniany model maszyny zdobył nagrodę If Design Award 2012 oraz otrzymał medal “iF Gold Award 2012”.

BROTHER 4234D

JANOME 744D

Overlock JANOME 744D to ergonomiczny rodzaj maszyny do szycia. Dzięki swojej szybkiej i niezawodnej pracy – 1300 ściegów na minutę, jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagającego krawca. Cechuje się bardzo mocnym silnikiem. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało między innymi w: transport różnicowy, płynną regulację parametrów ściegu, możliwość szycia i wykańczania przy użyciu ściegu rolowanego (bez potrzeby zmiany płytki ściegowej) czy wolne ramię. Sprzęt bez problemu poradzi sobie z różnego rodzaju tkaninami, począwszy od jedwabiu po grubą wełnę. Produkt polecany jest pracowniom krawieckim, a także do użytku domowego.

JANOME 744D

ELNA 264D

Model ten charakteryzuje się znakomitą szybkością – 1300 wkłuć na minutę. Maszyna wyposażona została w 3 i 4 nitkowe ściegi, dzięki którym możliwe jest precyzyjne wykończenie krawędzi każdego rodzaju tkaniny. Produkt dysponuje między innymi regulowanym transportem różnicowym, dociskiem stopki czy regulowaną szerokością cięcia tkaniny. Oprócz tego użytkownik z łatwością może zarówno włączyć i wyłączyć nóż górny. Na łatwość obsługi urządzenia znacząco wpływa czytelne i barwne oznaczenie nitek oraz zatrzaskowe mocowanie stopki. Dodatkowo bez trudności krawiec wedle uznania, może przełączyć na ścieg rolujący. Produkt wspaniale sprawdzi się dla początkujących użytkowników, ale również dla małych zakładów krawieckich.

ELNA 264D

MERRYLOCK 689

Za pomocą maszyny MERRYLOCK 689 możliwe jest szycie 2, 3, 4 i 5 nitkowym ściegiem. Dodatkowo dopuszczalne jest użycie funkcji, jaką pełni ścieg drabinkowy. Z uwagi na fakt, iż produkt ten posiada aż 14 programów szycia, bez wahania może zastąpić interlok. Wbrew pozorom, mimo dużej ilości ściegów, sprzęt nie jest skomplikowany w użyciu. Precyzyjnie oznaczone ścieżki nawlekania i automatyczne nawlekanie chwytacza to nieliczne z czynników, które przyczyniają się do usprawnienia procesu szycia. Naprężacze dysponują osobną skalą, co ułatwia precyzyjne wyregulowanie ściegu. Dzięki rozbudowanej ilości funkcji urządzenie niewątpliwie nada się dla początkujących amatorów, którzy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu szycia.

MERRYLOCK 689

PFAFF 3.0

5 nitkowe ściegi, duża powierzchnia do szycia, profesjonalne wykończenie – to i wiele innych zalet oferuje nam maszyna do szycia z owerlockiem – PFAFF 3.0. Urządzenie pracuje na wszystkich typach materiałów, przy szwach postrzępionych zabezpiecza przed ewentualnym pruciem, szew jest elastyczny i w stu procentach dopasowany do typu dzianiny. Ponadto możliwe jest pikowanie, dowolne marszczenie materiału oraz korzystanie z funkcji ściegu drabinkowego owerloka. Sprzęt dysponuje 23 rodzajami ściegów. Oprócz tego wyposażony został w funkcje, m.in: automatyczne ustawienie naprężenia i zwalniania nitki, transport różnicowy, elektroniczna kontrola wkłucia igły czy wbudowany konwerter ściegu. Dzięki możliwości obszywania, z wykorzystaniem dekoracyjnych ściegów, możliwe jest efektywne wykończenie określonych tkanin.

PFAFF 3.0

REDSTAR 4.0

Maszyna typu REDSTAR 4.0 wyposażona została w 3 i 4 nitkowe ściegi, z funkcją ściegu rolującego. Posiada wszystkie niezbędne elementy, które przyczyniają się do komfortowego szycia. Standardowo, urządzenie umożliwia płynne regulacje ściegów, podzespoły wykonane są z dobrej jakości metalu.  Oprócz tego maszyna posiada wolne ramię. Wyróżnia się dodatkowym bezpieczeństwem, ponieważ przy otwartej przedniej klapie nie pracuje.

REDSTAR 4.0

TEXI JOYLOCK 2/4

2, 3 oraz 4 nitkowe ściegi zostały stworzone z przeznaczeniem do wszystkich rodzajów materiału. Produkt posiada wszystkie standardowe i niezbędne regulacje. Wyposażony został w 8 ściegów owerlokowych, mechaniczny obcinacz nitki czy barwny system nawlekania nici. Dodatkowo możliwe jest podnoszenie stopki, ewentualne regulowanie jej docisku oraz szycie ściegiem rolującym. Urządzenie jest bardzo szybkie, a przy tym działa intuicyjnie.

TEXI JOYLOCK 2/4

Podsumowanie

Owerloki przystosowane do użytku domowego wyróżniają się przede wszystkim uniwersalnością oraz wszechstronnością. Wielofunkcyjne maszyny do szycia niewątpliwie umożliwią krawcowi szybką i przyjemną pracę, dlatego warto zwrócić uwagę właśnie na nie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com