Jak powiadomienia web push wpływają na funkcjonowanie biznesu?

Powiadomienia push to stosunkowo nowe narzędzie stosowane do celów marketingowych i sprzedażowych przedsiębiorstw. Ma ono wiele zalet, dlatego jest chętnie wykorzystywane przez różne firmy, niezależnie od ich wielkości czy branży.

Co to właściwie jest?

Powiadomienia web push to prostokątne okienka, które wyświetlają się użytkownikowi w rogu urządzenia, z którego korzystają. Co ważne, nie muszą to być komputery. Powiadomienia zadziałają równie dobrze na telefonach i tabletach. Warto wiedzieć, że aby komunikat w ogóle się wyświetlił internauta musi wyrazić na to zgodę (wystarczy, że kliknie w okno pojawiające się przy adresie naszej strony WWW). Na szczęście nie jest do tego potrzebne zbierane żadnych danych, co sprawia że subskrybenci chętniej zgadzają się na włączenie powiadomień.

Jak wygląda komunikat?

Każde powiadomienie składa się z czterech elementów. Należą do nich: grafika wyróżniająca, która powinna przyciągać uwagę odbiorcy, zaciekawić go i zaintrygować, tytuł, najlepiej chwytliwy, treść główną, w której zamieszczamy przekaz oraz oczywiście link do strony docelowej. Aby konwersje z web push były odpowiednio duże należy zadbać o jego dobrą budowę. Tylko odpowiednio zachęcając konsumenta do kliknięcia zwiększamy swoje szanse na sprzedaż czy wykonanie działania, na którym nam zależy.

Odpowiednie narzędzia

Push-ad.com oferuje nam rozbudowane narzędzie do tworzenia i kontroli powiadomień. Nie będziemy musieli tworzyć już osobnych baz, wystarczy jedno kliknięcie by sprawdzić jak przedstawia się baza klientów. Na bieżąco jesteśmy informowani o liczbie subskrybentów. Świetną opcją jest także możliwość łączenia użytkowników w grupy tematyczne.

Większa skuteczność = większa sprzedaż

Wiele firm wykorzystuje w swoich działaniach mailing, w porównaniu jednak z powiadomieniami push jest on mało skuteczny. Odbiorcy bardzo często nie odbierają nawet wiadomości, a co za tym idzie nie zapoznają się z naszą ofertą. Z kolei notyfikacje nie wymagają otwierania, wyświetlają się wtedy gdy tego chcemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com