Jelenia Góra – miasto zabytków i biznesu. Co warto w nim zobaczyć?

W Jeleniej Górze turystyka i biznes rozwijają się równie dynamicznie. Dzięki temu miasto jest świetnym kierunkiem nie tylko na wakacyjny pobyt w sercu Karkonoszy, ale i spotkanie biznesowe na najwyższym poziomie. Jelenią Górę można potraktować jako dobrą bazę wypadową w góry. Samo miasto też ma jednak sporo do zaoferowania turystom. Jak najlepiej spędzić w nim czas? Oto kilka miejsc, które warto zobaczyć.

Rynek

Rynek jest zabytkowym centrum Jeleniej Góry, które tętni życiem przez całą dobę. W ciągu dnia opanowują go tłumy wczasowiczów. Kupują pocztówki w zabytkowym tramwaju. Podziwiają okazały Ratusz z XVIII w., który wraz z rzędem kamieniczek tworzy ciekawy zespół architektoniczny.

Sanktuarium pod wezwaniem Podniesienia Krzyża Świętego

Mieszkańcy Jeleniej Góry podarowali swojemu miastu prawdziwy skarb – Sanktuarium pod wezwaniem Podniesienia Krzyża Świętego. Z własnych funduszy sfinansowali budowę świątyni w XVIII w. Nie sposób odmówić im hojności, patrząc na bogate wnętrza kościoła: potężny ołtarz, piękną ambonę, alabastrową chrzcielnicę i misternie malowane polichromie.

Muzeum Karkonoskie

Nie da się w pełni poznać miasta, bez znajomości jego historii. Tę ciekawie przedstawia Muzeum Karkonoskie. Dzieje Jeleniej Góry są w nim zaprezentowane od starożytności aż po czasy współczesne Wrażenie robią makiety dawnych chat i stroje dalekich przodków jeleniogórzan.

Wzgórze Bolesława Krzywoustego

Legenda głosi, że na tym wzgórzu swój pierwszy gród postawił Bolesław Krzywousty. Na miejscu nie ma po nim śladu, jest za to wieża widokowa, z której rozciąga się malownicza panorama Jeleniej Góry i okolic.

Trójkątny Dom w Cieplicach-Zdroju

Trójkątny Dom stanowi osobliwą ozdobę starówki w Cieplicach-Zdroju, uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry. Nazwa zabytku nie jest wyszukana, biorąc pod uwagę, że budynek rzeczywiście przypomina swoim kształtem trójkąt. W najwęższym punkcie dom ma zaledwie 2 m długości. Poza swoją nietypową formą, przyciąga uwagę bogatymi dekoracjami i neorenesansową wieżyczką.

Jelenia Góra – miasto biznesu

Jelenia Góra dba o swoje dziedzictwo historyczne i kulturowe, ale jednocześnie patrzy w przyszłość. Otwiera się na innowacje i biznes. Sprzyja temu jej dogodna lokalizacja. Miasto znajduje się na granicy z Czechami, gdzie Polacy coraz chętniej prowadzą interesy. Jelenia Góra jest też dobrze skomunikowana z Wrocławiem czy Warszawą – stolicą nie tylko Polski, ale i biznesu.

Sale konferencyjne w Jeleniej Górze

Na biznesowy charakter Jeleniej Góry wpływa także dobra baza sal konferencyjnych. Wygodną przestrzeń do zorganizowania eventu firmowego oferuje m.in. Hotel Mercure (poznaj ofertę sal konferencyjnych). Różnej wielkości pomieszczenia spełniają wymagania osób poszukujących sal szkoleniowych w Jeleniej Górze odpowiednich zarówno do przeprowadzenia małego spotkania firmowego czy warsztatów, jak i dużej konferencji. Organizatorzy wydarzenia mają dostęp nie tylko do eleganckich pomieszczeń wraz z niezbędnym i nowoczesnym wyposażeniem, ale mogą też liczyć na pełną obsługę eventu. Obejmuje ona m.in. podanie uroczystych posiłków, wygodny nocleg w hotelowych pokojach i opiekę doświadczonego koordynatora. Hotel Mercure zapewnia też doskonałe warunki do integracji po zakończonej konferencji. Może ona przyjąć postać oficjalnego, eleganckiego bankietu lub luźnego spotkania przy grillu. Relaks po stresującym dniu przyniesie gościom także pobyt w basenie i na saunach. A może integracja pełna wrażeń? Okolice Jeleniej Góry dostarczają mnóstwa pomysłów na wspólne spędzenie czasu. Lot szybowcem, spływ pontonowy czy narty to tylko niektóre z nich.

Polecamy:
Dobierz swoją odzież snowboardową na sezon 2020/2021!

One Comment on “Jelenia Góra – miasto zabytków i biznesu. Co warto w nim zobaczyć?”

  1. Wybierając grilla do regularnego użytku w restauracji czy barze, trzeba zwracać uwagę na jakość wykonania, parametry, moc, a także stabilność oraz długowieczność. Jeśli chcemy korzystać z grilla na co dzień i mocno go eksploatować, nie powinien być to wybór przypadkowych. Dla mnie doskonałym rozwiązaniem jest Grill Weber – korzystałem z niego codziennie przez cały sezon i nie miałem żadnych problemów z użytkowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com