Jak działa proces druku DTG na odzieży reklamowej?

Odzież reklamowa to świetny sposób na promocję różnorodnych produktów, usług, czy po prostu określonej firmy i jej logotypu. Na powierzchni materiału można umieścić dowolną grafikę. Jeśli zdobienia okażą się odpowiednio atrakcyjne klienci będą chętnie nosić takie ubrania, włączając je do codziennych stylizacji. Wzory, które pojawią się na przykład na koszulkach będą zaś dobrze widoczne dla wielu osób nawet z dużej odległości. Warto zainteresować się, jakie możliwości niesie ze sobą druk DTG w przypadku zdobienia odzieży reklamowej.

Co to jest druk dtg?

Druk DTG (ang. Direct-to-Garment) pozwala na nanoszenie wzorów bezpośrednio na tkaniny. Wykorzystuje się do tego specjalnie przystosowaną drukarkę. To bardzo podobny proces do druku tradycyjnego, który jednak znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadku zdobienia papieru. Omawiana metoda może być zaś używana w przypadku różnych rodzajów materiałów, na przykład bawełny, lnu, jedwabiu, poliestru, a nawet skóry. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki druku DTG, ważne jest, aby tkanina była gładka i wolna od zagnieceń.

Ze względu na szczególne właściwości tej techniki coraz częściej używa się jej w branży odzieżowej i reklamowej. Pozwala to na tworzenie bardzo skomplikowanych wzorów na różnie barwionych materiałach. Można w ten sposób uzyskać bardzo wyraźne i dokładne wydruki, które zawierają takie elementy, jak przejścia tonalne i gradienty. Stosując inne techniki drukarskie, trudno uzyskać aż taką precyzję i dokładność. Efekty, które można uzyskać dzięki zastosowaniu druku DTG do zdobienia odzieży są naprawdę dobre.

W jaki sposób działa druk DTG na odzieży reklamowej?

Proces druku DTG na odzieży reklamowej polega na bezpośrednim nanoszeniu atramentu na tkaninę. Aby go poprawnie przeprowadzić, trzeba użyć specjalnej drukarki przystosowanej do nanoszenia wzorów na materiały tekstylne. Pierwszym krokiem jest przygotowanie odpowiedniej grafiki. Przeważnie wzory drukuje się na białej odzieży, co pozwala na uzyskanie najlepszego efektu. Następnie ubrania umieszczane są na stołku drukarskim, a specjalna głowica zaczyna nanosić atrament na podłoże. Po nałożeniu każdej kolejnej warstwy grafika jest utrwalana za pomocą specjalnej suszarki lub prasy do podgrzewania. Cały proces przebiega szybko i sprawnie.

Druk DTG umożliwia precyzyjne odwzorowanie kolorów i detali grafiki na odzieży, co czyni go popularnym wyborem do realizacji niewielkich zamówień, których realizacja wiąże się z wykorzystaniem wielu różnych kolorów. Jest to również dobre rozwiązanie w przypadku drukowania na tkaninach o delikatnej strukturze, takich jak bawełna, len, czy jedwab. Druk DTG nie sprawdza się zaś najlepiej w przypadku tkanin ciemnych i nietypowych, takich jak poliestry, czy skóry. W takich przypadkach zaleca się stosowanie innych metod znakowania, na przykład sitodruku czy haftu komputerowego. Zapoznaj się z zaletami wszystkich tych sposobów zdobienia i wybierz taki, który sprawdzi się najlepiej w konkretnej sytuacji.

Płytka PCB – czym jest, do czego jest wykorzystywana i jak jest produkowana?
Czy warto korzystać z usług skupu aut?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com