Eleganckie żaluzje fasadowe do domu – zalety i montaż

Żaluzje fasadowe cieszą się obecnie coraz większym powodzeniem i wybierane są chętnie zamiast rolet zewnętrznych. Dlaczego warto zdecydować się na montaż żaluzji zewnętrznych? Sprawdź najważniejsze zalety tego typu konstrukcji oraz sposoby ich instalacji na budynku.

 

Jak wyglądają żaluzje fasadowe?

Osłony zewnętrzne okien jak żaluzje fasadowe cechują się budową podobną do popularnych żaluzji wewnętrznych.

 

Żaluzje zewnętrzne składają się z ułożonych poziomo lameli – profili wykonanych najczęściej z aluminium. Są one umieszczone na bocznych profilach i zabezpieczone dodatkowymi linkami stalowymi, które również umożliwiają sterowaniem położeniem lameli.

 

Do wyboru jest wiele ciekawych kolorów żaluzji fasadowych, dlatego można dobrać je indywidualnie do architektury budynku. Najczęściej zamawiane są żaluzje fasadowe w kolorze szarym, który dobrze komponuje się z nowoczesną architekturą.

 

Żaluzje fasadowe – dlaczego warto je kupić?

Zewnętrzne żaluzje mają wiele zalet, dlatego na ich zakup decyduje się obecnie wiele osób, które chciałyby zadbać o swój komfort, ale jednocześnie poprawić bezpieczeństwo i termoizolację swojego domu jednorodzinnego.

 

Najważniejsze zalety żaluzji zewnętrznych:

  • osłaniają wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem – można regulować ilość światła wpadającego do pomieszczeń
  • zabezpieczają przed nadmiernym wychłodzeniem lub nagrzaniem pomieszczeń – mogą poprawić komfort podczas upałów i zredukować koszty ogrzewania w trakcie zimy
  • mogą mieć właściwości antywłamaniowe – dzięki temu redukują ryzyko związane z włamaniem do domu
  • mają walory estetyczne – powodują, że budynek wygląda nowocześnie i elegancko

 

Jak montuje się żaluzje zewnętrzne?

Żaluzje montowane są na fasadzie budynku lub nad konstrukcją okna – zależnie od momentu wykonania ich montażu.

 

Aby sterowanie żaluzjami zewnętrznymi było łatwiejsze, warto zdecydować się również na zamontowanie do nich napędów oraz systemów sterowania wchodzących w skład smart home – inteligentnego domu.

 

Klientom chcącym zakupić żaluzje fasadowe Warszawa daje dostęp do sprawdzonych producentów, którzy wykonują najwyższej jakości osłony okienne na wymiar.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com