Studnia głębinowa – dobór pompy do studni. Co wybrać i gdzie ją kupić?

Pompa głębinowa jest jednym z podstawowych elementów stosowanych w systemie pobierania wody ze studni głębinowej. Dzięki niej budynek można zaopatrzyć w potrzebną wodę użytkową. Aby cały system działał prawidłowo, kluczowe znaczenie ma dobór pompy. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Gdzie ją zakupić?

 

Czym jest pompa głębinowa?

Pompy przeznaczone są do tłoczenia cieczy. Jednym z typów często stosowanych pomp są pompy, które używane są w konstrukcjach studni. Gdy studnia kopana jest głęboko, czyli jest to studnia głębinowa, zastosowanie mają pompy głębinowe.

 

Pod względem swojej konstrukcji pompa głębinowa jest urządzeniem umieszczanym w konstrukcji studni, które ze względu na swoją wysoką moc pozwala na efektywne tłoczenie wody.

 

Jak dobrać odpowiednią pompę głębinową do studni?

Aby dobrać pompę głębinową, pod uwagę należy wziąć kilka kluczowych czynników, ponieważ tylko wtedy, gdy zostanie ona prawidłowo dopasowana do studni, będzie mogła spełniać swoją funkcję.

 

Żeby dobrać pompę głębinową, należy wziąć pod uwagę poniższe parametry:

  • rodzaj studni – kręgowa, wiercona
  • średnica studni
  • napięcie w sieci
  • głębokość do lustra wody
  • odległość studni do domu
  • wysokość pionu
  • ciśnienie w punkcie czerpalnym

 

Na podstawie tych parametrów można następnie dobrać odpowiednią pompę, która będzie mogła sprawnie tłoczyć wodę bezpośrednio do domu.

 

Dobór pompy można wykonać we własnym zakresie, uwzględniając powyższe parametry. W internecie dostępne są również specjalne kalkulatory pozwalające na dobór właściwej pompy głębinowej. Wystarczy wpisać do nich wymagane parametry, a strona wskaże, jaki rodzaj pompy jest wymagany.

 

Gdzie kupić pompę głębinową?

Obecnie pompy głębinowe sprzedawane są w różnych sklepach prowadzących sprzedaż sprzęty hydraulicznego. Można także kupować je bezpośrednio od producentów tego typu urządzeń.

 

Szeroka gama pomp głębinowych czeka obecnie na klientów w sklepach internetowych. Zakupione urządzenie jest potem dostarczane bezpośrednio pod wskazany adres za pośrednictwem kuriera.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com