Czy wiesz, kiedy i jak możesz wejść do wynajmowanej nieruchomości?

Jako właściciel nieruchomości na wynajem, naturalne jest, że chcesz mieć oko na swoją własność i najemcę. Jednak zbyt częste wchodzenie lub kontrolowanie nieruchomości może być postrzegane jako niepożądana ingerencja w prywatność najemcy. Aby uniknąć denerwowania najemcy, ważne jest, aby wiedzieć, kiedy i jak możesz wejść do wynajmowanej nieruchomości – a kiedy nie możesz lub nie powinieneś. Dobre relacje z najemcami są podstawą posiadania udanych jednorodzinnych domów na wynajem, a upewnienie się, że nie jesteś wścibskim właścicielem, jest jednym ze sposobów na zachęcenie wysokiej jakości najemców do pozostania.

Bądź świadomy praw lokatorów

Jako właściciel wynajmowanej nieruchomości masz określony zestaw praw i obowiązków. Ale kiedy wynajmowany dom jest wynajęty, najemca ma również bardzo specyficzny zestaw praw. Naruszenie tych praw to jeden ze sposobów na stanie się przerażającym wścibskim właścicielem, którego nie chce żaden lokator. Niektóre ze sposobów, w jakie prawo chroni lokatorów, to zdrowy rozsądek, podczas gdy inne mogą Cię zaskoczyć. Na przykład, niektórzy właściciele nieruchomości nie zdają sobie sprawy, że nie możesz wejść do nieruchomości, kiedy tylko chcesz. Nawet jeśli jesteś właścicielem, kiedy najemca zajmie nieruchomość, musisz odpowiednio powiadomić i/lub poprosić o pozwolenie na wejście. Ciągłe niezapowiedziane wizyty mogą nie tylko zdenerwować Twojego najemcę, ale mogą również naruszyć niektóre jego prawa.

Odwiedzanie wynajmowanej nieruchomości

Oczywiście nie oznacza to, że nigdy nie możesz odwiedzić swojej nieruchomości. Istnieje wiele dobrych powodów, dla których konieczne może być wprowadzenie wynajmowanego domu do wynajęcia. Przeprowadzanie konserwacji i napraw, przeprowadzanie wyprowadzki i innych ocen oraz pokazywanie domu potencjalnym najemcom to uzasadnione powody, aby właściwie zażądać dostępu do nieruchomości. Jednak sposób, w jaki przeprowadzasz te wizyty – i jak często – może mieć znaczenie między byciem wścibskim utrapieniem właściciela a profesjonalnym, sumiennym.

Na przykład, z kilkoma wyjątkami, właściciel nieruchomości powinien z wyprzedzeniem powiadamiać o każdej wizycie w nieruchomości. Ilość czasu prawnie wymaganego na to zawiadomienie różni się, więc upewnij się, że sprawdziłeś prawo dotyczące wynajmującego/najemcy – by upewnić się, że wysyłasz stosowne zawiadomienie – zwykle z nie mniej niż 24-48 godzinnym wyprzedzeniem.

Utrzymuj pozytywne relacje z najemcami

W rzeczywistości utrzymywanie przyjaznych, ale profesjonalnych relacji jest niezwykle ważne dla właścicieli i wynajmujących nieruchomości. Każda wizyta w nieruchomości powinna odbywać się z poszanowaniem:
• czasu,
• mienia,
• prywatności najemcy.

Obejmuje to dokumentowanie i omawianie wszelkich problemów, które możesz napotkać. Jednym z najlepszych sposobów przygotowania najemcy do regularnych ocen lub innych wizyt może być włączenie go do umowy najmu. Zarządzając z góry oczekiwaniami najemcy, możesz zapobiec negatywnym odczuciom związanym z prośbami o dostęp.

Dowiedz się więcej: https://hosthelper.pl/ .

Rozwiązania w chmurze od Salesforce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com