Co zrobić, kiedy masz uciążliwych sąsiadów?

Kiedy kupujesz mieszkanie, na ogół nie wiesz, jakich będziesz mieć sąsiadów. Wychodzi to na jaw dopiero po wprowadzeniu się. Niestety, nie zawsze sąsiedztwo jest takie, jakbyśmy sobie tego życzyli. Może okazać się, że sąsiad z naprzeciwka bądź ten, który mieszka nad Tobą regularnie urządza huczne imprezy, nie dba o powierzchnie wspólne bądź parkuje tak, że zajmuje Twoje miejsce. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy są jakieś sposoby na to, aby uniknąć kupna mieszkania z uciążliwym sąsiedztwem?

Co zrobić, aby uniknąć kupna mieszkania w miejscu, w którym sąsiedzi są uciążliwi?

Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz mieszkanie, które nie rozczaruje Cię pod względem sąsiedztwa, jeszcze przed podpisaniem umowy ze sprzedającym poznaj okolicę. Dobrym posunięciem jest kilkukrotne pojawienie się w okolicy bloku, w którym znajduje się upatrzone przez Ciebie mieszkanie. Warto zrobić to w różnych porach. To prosty sposób, aby przekonać się, czy sąsiedztwo jest spokojnie. Jeśli kilkukrotnie natrafisz na głośną imprezę, lepiej poszukaj innego lokum. Koniecznie musisz porozmawiać też z obecnym właścicielem. Z pewnością nie będzie on chętny do powiedzenia prawdy, ale jeśli umiejętnie go podpytasz, uda Ci się zdobyć niezbędne informacje. Możesz spróbować również porozmawiać z innymi mieszkańcami bloku. Być może powiedzą Ci, na jakie sąsiedztwo możesz liczyć, a także z jakimi problemami trzeba borykać się, mieszkając w tym miejscu.

Co zrobić, kiedy po zakupie mieszkania okazuje się, że sąsiedztwo jest uciążliwe?

Przede wszystkim warto spróbować porozmawiać z sąsiadem. Pamiętaj, że rozmowa jest zawsze kluczem do porozumienia. Jeśli ona nie pomoże, możesz zgłosić sprawę do spółdzielni bądź na Policję. Może jednak zdarzyć się tak, że takie interwencje również nie pomogą. Wówczas pozostaje sprzedaż mieszkania i znalezienie nowego lokum. Jeśli interesuje Cię Atrium nieruchomości może Ci pomóc. To dobre rozwiązanie, jeśli podejmowane działania nie przyniosły rezultatu, a Ty masz dość mieszkania w miejscu, w którym po prostu nie masz spokoju.

Znaczenie kontroli jakości w produkcji
Damskie rękawice damskie – bezpieczeństwo i wygoda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com