Podcast – nieruchomości, finanse, a może zdrowie? Znajdź audycję dla siebie

podcast Nieruchomości 

Podcasty to nie tylko sposób, aby umilić sobie spacer ciekawą historią czy posłuchać o mrożących krew w żyłach zbrodniach. Po format ten twórcy sięgają coraz częściej także po to, aby edukować swoich odbiorców. Również w Polsce można skorzystać z wiedzy specjalistów zapakowanej w przyjemne i łatwe do przyswojenia audycje. Niezależnie od tego, czy chcesz pogłębić swoją wiedzę z zakresu finansów, nieruchomości czy zdrowia – bez problemu znajdziesz podcast, który Ci to umożliwi.

Dlaczego kochamy podcasty?

Największą zaletą podcastu jest wielozadaniowość, czyli fakt, że pozwala słuchaczowi jednocześnie wykonywać inne zajęcia. Audycji audio można słuchać, jadąc autem, sprzątając mieszkanie czy podczas ćwiczeń. To szczególnie ważna zaleta dla tych z nas, którzy są zapracowani i którym trudno znaleźć w ciągu dnia godzinę, którą w pełni będzie można poświęcić poszerzaniu horyzontów.

Kolejna zaleta podcastów to możliwość zdobywania darmowej wiedzy na tematy, które nas interesują. Różnorodność audycji dostępnych na platformach streamingowych jest ogromna. Znalezienie takiej, która będzie odpowiadała Twoim zainteresowaniom, nie powinno sprawić problemu. Polityka, rozrywka, samorozwój, relaks, nauka języków obcych – to tylko niektóre tematy, które cieszą się popularnością wśród słuchaczy.

Gdzie szukać podcastów?

Podcastów możesz słuchać na każdym urządzeniu, które obsługuje pliki cyfrowe. Może to być laptop, komputer, tablet, jednak oczywiście najczęściej podcastów odsłuchuje się na smartfonach. To one umożliwiają odbiorcy największą mobilność, ponieważ telefon możesz wygodnie zabrać ze sobą praktycznie wszędzie – na siłownię, na spacer czy do tramwaju.

Wiesz już, na jakich urządzeniach odsłuchiwać audycje, zastanawiasz się pewnie jednak, gdzie ich szukać. Podcasty są dostępne na różnych platformach, np. na Spotify. To jedna z najpopularniejszych aplikacji, w której znajdziesz najświeższe odcinki ulubionego podcastu. W poszukiwaniu audycji warto również zajrzeć na YouTube. Często twórcy wrzucający swoje podcasty na YouTube wzbogacają je materiałami wizualnymi dodatkowo uatrakcyjniającymi przekaz. Poza wspomnianymi platformami warto wskazać także na Google Podcasts i Soundcloud.

Kto nagrywa podcasty?

Autorem podcastów może zostać każdy, kto ma pomysł na audycję, która znajdzie grono odbiorców i możliwości jej nagrania. Pod względem technicznym potrzebny jest jedynie komputer lub smartfon, oprogramowanie do nagrywania i internet. Najczęściej audycje prowadzą dziennikarze, publicyści, psychologowie, influencerzy, naukowcy, a także inni specjaliści w swoich dziedzinach.

Zalety i popularność podcastów coraz częściej wykorzystują także marki i uwzględniają audycje w swoich strategiach marketingowych. Dzięki wartościowym nagraniom audio mogą wyróżnić się na tle konkurencji, zwiększyć świadomość marki i wykreować wizerunek eksperta.

Podcast Nieruchomości bez ściemy, czyli pogadanki u Anki – czego możesz się z niego dowiedzieć?

Przykładem specjalistki, która wykorzystuje format audio, aby docierać do swoich odbiorców z wysokiej jakości treściami, jest Anna Strzelczyk. Właścicielka biura nieruchomości „D.S. Plus Nieruchomości” i prezeska start up’u iKuku regularnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem za pomocą podcastu Nieruchomości bez ściemy, czyli pogadanki u Anki. Czego dotyczy ten podcast? Odcinki poświęcone są różnym zagadnieniom związanym z takimi tematami jak inwestowanie czy zawiłości związane z kupnem domu lub mieszkania.

Anna Strzelczyk do swojej audycji chętnie zaprasza także koleżanki i kolegów z branży, którzy m.in. udzielają odpowiedzi na pytania często zadawane ekspertom ds. nieruchomości. Omawia z nimi aktualne trendy i newsy, które mają wpływ na to, co dzieje się na krajowym rynku nieruchomości.

Sprawdź podcast Nieruchomości bez ściemy, czyli pogadanki u Anki jeżeli planujesz zakup lub sprzedaż nieruchomości lub po prostu – chcesz poszerzyć swoje horyzonty!

 

 

Znaczenie kontroli jakości w produkcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com