Co warto wiedzieć ubiegając się o kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny zaciągamy najczęściej po to, aby kupić swoje wymarzone mieszkanie lub dom, albo rozpocząć budowę nieruchomości. Wybierając go największą uwagę zwracamy na jego oprocentowanie oraz opłaty. Im będą one niższe, tym mniej kosztów poniesiemy bowiem w związku z kredytowaniem. Wybór właściwego produktu finansowego to jednak nie bułka z masłem, ale niezwykle poważna decyzja, która może zaważyć na całym naszym przyszłym życiu. Co warto wiedzieć o ubieganiu się o kredyt i jak uzyskać go na najkorzystniejszych warunkach?

Kredyt hipoteczny dla każdego?

Oferty bankowe obfitują w atrakcyjne promocje, szczególnie te dotyczące kredytów hipotecznych. W końcu to właśnie z nich w dużej mierze utrzymują się banki, nic więc dziwnego, że zachęcają potencjalnych kredytobiorców do ubiegania się o kredyt właśnie u nich. Zabieganie banków o klienta nie oznacza jednak, że są one gotowe udzielić go każdemu, kto tylko złoży u nich wniosek!

Kredyt hipoteczny to bowiem długoterminowe zobowiązanie finansowe, które kredytobiorca jest zobowiązany spłacać przez kilka, a często i kilkadziesiąt lat. Bank musi mieć więc wysoką pewność, że pożyczone pieniądze do niego wrócą wraz z naliczonymi odsetkami. Aby się tego dowiedzieć, bada zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy.

Jeśli okaże się, że klient jest godzien zaufania oraz zarabia na tyle dużo, że będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie, bank najpewniej zaakceptuje jego wniosek oraz wypłaci pieniądze. Jeśli natomiast udzielenie kredytu będzie dla niego zbyt ryzykowne, najpewniej odprawi klienta z kwitkiem, czyli odrzuconym wnioskiem kredytowym.

Kredyt hipoteczny samodzielnie czy z profesjonalnym wsparciem?

Warto wiedzieć, że każdy bank inaczej liczy zdolność kredytową oraz posiada własne indywidualne zasady przyznawania kredytów. W praktyce oznacza to, że jeden z nich może odrzucić nasz wniosek, a inny go zaakceptować bez większych problemów.

Kluczową kwestią, aby uzyskać kredyt hipoteczny, jest więc złożenie wniosku do tego banku lub banków, które z największym prawdopodobieństwem zgodzą się na udzielenie nam kredytu, a przy tym ich warunki kredytowe będą odpowiednie do naszych potrzeb i możliwości. W ich selekcji może z kolei pomóc profesjonalny ekspert kredytowy.

Ekspert kredytowy – bezpłatna pomóc w wyborze kredytu

Zadaniem eksperta kredytowego jest ocena naszych realnych szans na uzyskanie kredytu, jeszcze zanim wniosek trafi do banku. W tym celu ekspert zbada naszą zdolność kredytową oraz realnie oceni szanse na uzyskanie kredytu na podstawie wymagań poszczególnych instytucji finansowych.

Jednocześnie ekspert kredytowy zadba również o to, aby wybrana oferta spełniała wszystkie nasze oczekiwania odnośnie kredytu. To pozwoli mu zaproponować wyłącznie współpracę z tymi instytucjami finansowymi, które po pierwsze z dużym prawdopodobieństwem udzielą klientowi kredytu, a po drugie ich warunki będą pasowały do wymagań oraz możliwości finansowych kredytobiorcy. Idealne dopasowanie oferty kredytowej ma bowiem szczególne znaczenie w przypadku tak długoterminowego zobowiązania finansowego, jakim bez wątpienia jest każdy kredyt hipoteczny.

Gdzie szukać sprawdzonego eksperta kredytowego?

Jak widać, pomoc eksperta kredytowego jest nieoceniona dla każdego, kto po raz pierwszy w życiu ubiega się o przyznanie kredytu. Jego wsparcie gwarantuje nam większe poczucie bezpieczeństwa oraz świadomość, że o nasze sprawy finansowe zadba sprawdzona oraz doświadczona osoba. Kredyty hipoteczne to bowiem główna specjalizacja większości ekspertów kredytowych.

Osoby mieszkające we Wrocławiu i województwie śląskim swojego zaufanego eksperta mogą wyszukać pod linkiem: https://sprawdzonydoradca.pl/miasto/64-wroclaw. Oprócz ekspertów z Wrocławia, w serwisie Sprawdzony Doradca znaleźć można wizytówki ekspertów finansowych z całej Polski. Wybór konkretnego z nich znacznie ułatwiają z kolei opinie klientów, którzy już skorzystali z usług wybranego profesjonalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com