Co powinieneś wiedzieć o drewnianych schodach przed wyborem wykonawcy?

Dla wielu właścicieli domów obraz wymarzonego domu obejmuje takie rzeczy, jak piękny ogród, przestronna kuchnia i wykwintne, ręcznie wykonane schody. Wszystko ma swoją cenę, ale dobrą wiadomością jest to, że obecnie koszt usług stolarskich jest znacznie niższy niż dziesięć lat temu – zobacz sam https://www.drewdom.com.pl/schody-drewniane. Istnieje również większa różnorodność dostawców i niezależnych wykonawców.

Jeśli chcesz zbudować drewniane schody od podstaw, musisz znaleźć doskonałego usługodawcę stolarskiego. Chociaż nie jest niemożliwe zindywidualizowanie tej pracy i wykonanie jej samodzielnie, w rzeczywistości jest to jeden z najtrudniejszych projektów, jakie możesz podjąć. Dlatego wysoce zalecana jest pomoc specjalistycznej firmy. Zarejestrowani stolarze nie tylko posiadają odpowiednie umiejętności, ale mogą również upewnić się, że schody są zgodne z lokalnymi przepisami budowlanymi. Ten przewodnik po podstawach projektowania niestandardowych drewnianych schodów daje wgląd w proces budowy.

Z czego składają się schody drewniane?

Stopień to część schodów, o której mówimy, gdy mówimy o „schodach”. Jest to pozioma deska lub deska, która podtrzymuje stopy. Zwykle stopień klatki schodowej ma mniej więcej taką samą grubość, jak zwykła deska podłogowa. Głębokość mierzy się, obliczając odległość między każdą pionową powierzchnią (podstopnicą).

Jak wspomniano, podstopnica jest płaszczyzną pionową, na której szczycie znajduje się lub balansuje bieżnik. W niektórych przypadkach w rzeczywistości nie ma żadnych pionów. Nazywa się to „otwartą” klatką schodową i jest bardzo popularne w minimalistycznych i nowoczesnych domach. Z odpowiednim dostawcą stolarki można stworzyć niemal każdą estetykę, jaką preferujesz.

Podłużnice to fundamentowy kawałek drewna, który mocno trzyma:

• stopnie,
• podstopnice,
• balustrady,
• inne elementy na miejscu.

Często zdarza się, że domy rodzinne mają klatki schodowe z tylko jedną podłużnicą (lub bokiem), ponieważ druga jest utworzona przez rzeczywistą ścianę domu. Klatki schodowe wolnostojące wymagają jednak dwóch lub (czasami) trzech podłużnic.

Balustrada

Balustrady to wrzecionowate, długie elementy mocujące policzek do poręczy. Usługi stolarskie mają różne kształty i rozmiary, więc możesz usłyszeć, że są określane jako „wrzeciona”, „osłony” lub „tralki”. Są to jedne z bardziej dekoracyjnych elementów, więc możesz być naprawdę kreatywny i dodać kilka charakterystycznych projektów jeśli ściśle współpracujesz ze swoim stolarzem.

Mamy też do czynienia z najniższym stopniem, ponieważ zwykle ma nieco większą szerokość niż pozostałe. Często jest zaokrąglony lub ma też inną krawędź. Jeśli wolisz tę estetykę, możesz zdecydować się na wykonanie wszystkich schodów w zaokrąglonym stylu jak ten ostatni. Powodem, dla którego dolny stopień jest trochę inny, jest czysta łatwość użytkowania i bezpieczna wspinaczka.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat stopnie zabiegowe stały się niezwykle popularne. Mają wyraźny skręt wbudowany w drewno. Innymi słowy, zmieniają kierunek przed dotarciem na górę. Mogą wyglądać bardzo elegancko i wyrafinowanie, jeśli są wykonane z wprawą. Na przykład spiralne schody są uważane za bardzo ekskluzywne, ale mogą być trudne do zbudowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com