Biurka na godziny czekają.. ale jak przyciągnąć do nich ludzi?

Społeczność przedsiębiorców o podobnych poglądach, z którymi spotkasz się w każdej przestrzeni coworkingowej, jest jedną z głównych korzyści tego rodzaju organizacji pracy i usłyszysz to ponownie, ponieważ to prawda.

Niezależnie od tego, czy chcesz dołączyć do istniejącej grupy, uruchomić własną przestrzeń coworkingową od podstaw, czy po prostu nabrać rozpędu lokalnie, aby pokazać, że istnieje zapotrzebowanie na coworking – uczenie się na temat tego, jak zbudować społeczność coworkingową aby było to coś więcej niż biuro na godziny jest niezbędnym elementem połączenia tego wszystkiego.

Jeśli zaintrygowała Cię koncepcja coworkingu, ale jesteś w lekkiej konsternacji, ponieważ w Twojej okolicy nie ma zbyt wiele społeczności coworkingowej, nie oznacza to, że nie jest to interesujące.

W każdym razie istnieje szansa na przejęcie steru i pomoc w prowadzeniu rewolucji coworkingowej w swojej społeczności. To może być twoja „chwila Gandhiego” jako zmiana, którą chcesz zobaczyć na świecie.

Nawet jeśli w twoim mieście jak do tej pory nie ma dedykowanej społeczności coworkingowej, prawdopodobnie istnieje coś, co może zainteresować coworkingiem. Niezależnie od tego, czy jest to grupa handlowa, grupa Facebooka dla przedsiębiorców w Twojej okolicy, czy coś zupełnie innego, bardzo korzystne może być przeprowadzenie burzy mózgów w kilku istniejących społecznościach, z którymi możesz się w tym temacie rozmówić.

Zresztą sam Facebook i inne portale społecznościow to dobry sposób na znalezienie mniejszych społeczności opartych na tematach takich jak startupy, kodowanie i rozwój, twórcy i inne. Wszystkie te zainteresowania byłyby dobrymi kandydatami do znalezienia ludzi, którzy mogliby czerpać korzyści z coworkingu, i zbiorowo mogą położyć fundamenty pod twoją grupę.

Porozmawiajmy teraz więcej o tym, jak założyć ten fundament, ponieważ jest to jeden z najtrudniejszych (i najważniejszych) kroków…

Co się stanie, jeśli masz niesamowitą przestrzeń, którą perfekcyjnie urządzałeś miesiącami, masz napisane zeszyty wypełnione niesamowitymi pomysłami, masz całą konfigurację mediów społecznościowych ze zdjęciami, które pokazują przestrzeń coworkingową…

Ale jest tylko duży pusty pokój z nikim w środku? Trudniej będzie przyciągnąć ludzi, aby zanurzyli się w temacie i dołączyli do ciebie, kiedy nikogo jeszcze nie ma.

To trudne, ponieważ w pierwszej kolejności potrzebujesz ludzi w swojej przestrzeni, aby sprawić, że będzie to atrakcyjne dla innych, ale trudno jest zdobyć tych pierwszych ludzi. Dotyczy to również aspektów online Twojej społeczności, takich jak profile mediów społecznościowych. Ludzie mogą być mniej skłonni do bycia jednym z pierwszych obserwatorów na stronie, ale gdy pojawi się więcej dowodów społecznych, klikną ten przycisk – znacznie łatwiej.

Gdy masz tętniącą życiem społeczność, znacznie łatwiej jest przekonać ludzi do przyłączenia się do Ciebie…

Co możesz w międzyczasie zrobić? Aby wszystko się zaczęło, będziesz chciał dowiedzieć się, jak sprzedawać swoją przestrzeń coworkingową. Aby zdobyć tych pierwszych kilku członków, warto rozważyć zaoferowanie członkostwa bezpłatnego lub z rabatem (być może pierwsze 6 miesięcy lub rok, to nie musi być na całe życie…) niektórym lokalnym mieszkańcom, których chciałbyś mieć na pokładzie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com