Zdrowe napoje na upalne dni w pracy – jak przygotować je samemu?

Praca w upalne dni bywa bardzo męcząca nawet w tych biurach, gdzie jest klimatyzacja i pracownicy mają naprawdę dobre warunki do wykonywania codziennych obowiązków zawodowych. Podczas upałów nasz organizm bardzo szybko traci wodę, a wraz z potem uciekają też cenne substancje mineralne. Warto więc dbać o nieustanne nawadnianie organizmu i dostarczanie mu wartościowych substancji odżywczych.

Podczas pracy najczęściej pijemy kawę. Jest to zwyczaj, którego nie potrafią sobie odmówić pracownicy lubiący małą czarną. Niestety, prawda jest taka, że kawy pijemy zdecydowanie za dużo, co nie jest zdrowe dla funkcjonowania naszego organizmu. Nadmiar kawy wypłukuje cenne substancje odżywcze, może również powodować problemy z sercem i układem krążenia. Jeśli nie potrafimy całkowicie zrezygnować z kawy w pracy, warto nieco ją ograniczyć i jedną lub dwie filiżanki czarnego napoju zamienić na bardziej wartościowe i odżywcze płyny.

Soki owocowe doskonale gaszą pragnienie

Dobrym rozwiązaniem zarówno w domu, jak i w pracy są świeże soki owocowe, wyciskane bezpośrednio z owoców. To o wiele lepsza i zdrowsza alternatywa od soków kupowanych w kartonach czy butelkach. W ich przypadku nie mamy bowiem wiedzy na temat tego, co konkretnie znajduje się w soku lub napoju. Wiele gotowych produktów zawiera w swoim składzie bardzo dużo cukru oraz sztucznych substancji – barwników, konserwantów czy wzmacniaczy smaku. Nadmiar tego rodzaju substancji zdecydowanie nie przyczynia się do lepszej kondycji czy poprawy zdrowia. Jeśli chcemy mieć pewność, że pijemy zdrowe soki owocowe, warto przygotowywać je samodzielnie z dobrej jakości owoców. Owszem, takie rozwiązanie jest nieco bardziej czasochłonne, ale jednocześnie o wiele zdrowsze dla naszego organizmu.

Warto postawić na sprawdzone wyciskarki

Aby skutecznie wycisnąć sok z owoców potrzebujemy do tego specjalnego urządzenia. Dobrym rozwiązaniem może być wyciskarka wolnoobrotowa, która wyciska owoce w taki sposób, by w pełni wykorzystać wszystkie cenne składniki zawarte w owocach. Aby kupić dobre urządzenie, warto najpierw zdobyć nieco wiedzy na temat różnych modeli i typów urządzeń. Dobrym pomysłem jest przejrzenie rożnych sprawdzonych rankingów, w których znajdziemy zarówno parametry techniczne poszczególnych urządzeń, jak również opinie użytkowników, którzy je wypróbowali i mogą sporo powiedzieć na temat ich działania. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa ranking, a na pewno znajdziemy sporo informacji, dzięki którym łatwiej będzie podjąć dobrą decyzję zakupową. Wybierając wyciskarkę zawsze warto stawiać przede wszystkim na jakość, trwałość oraz renomowanego producenta. Na rynku sporo jest tanich wyciskarek, które można kupić w marketach, jednak jakość ich działania pozostawia wiele do życzenia. Najczęściej takie urządzenia ulegają awariom i uszkodzeniom już po kilku miesiącach ich intensywnego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com