Mezoterapia igłowa – popularny zabieg medycyny estetycznej

Mezoterapia polega na serii iniekcji chemicznych krótkimi, cienkimi igłami, które celują w środkową warstwę (mezodermę) skóry. Została po raz pierwszy opracowany we Francji w 1952 roku przez dr. Michela Pistora jako leczenie kontuzji sportowych i sposób na poprawę krążenia.

Lekarze wykonujący mezoterapię stosują w swoich zastrzykach różne substancje, w tym ekstrakty roślinne, witaminy, aminokwasy, minerały, kwas hialuronowy, hormony, enzymy i leki na receptę. W zależności od składu, te szyte na miarę koktajle mają na celu wszystko, od leczenia wypadania włosów i minimalizowania drobnych zmarszczek po napinanie luźnej skóry i zmniejszanie wyglądu cellulitu i nadmiaru tłuszczu – zwłaszcza podwójnego podbródka.

Najlepiej wypada też mezoterapia igłowa na redukcję tkanki tłuszczowej – choć nie jest zabiegiem odchudzającym. Zamiast tego jest tak naprawdę ukierunkowana na małe kieszenie tłuszczu – od jednego do dwóch cm tłuszczu, który można dotknąć igłami w ten sposób. Jeśli masz 30 kilogramów nadwagi lub masz zbyt dużo nadmiaru skóry, nie jesteś dobrym kandydatem do mezoterapii w celu redukcji tkanki tłuszczowej.

W przypadku stosowania do redukcji tkanki tłuszczowej, nieinwazyjny zabieg jest często pozycjonowany jako alternatywa dla innych.

Zainteresowany mezoterapią?

Poznaj jej plusy i minusy. Zacznijmy od korzyści – to minimalnie inwazyjny zabieg w gabinecie. Pacjenci nie wymagają znieczulenia ogólnego. Powoduje mniej przestojów niż bardziej inwazyjne opcje, takie jak liposukcja. Pooperacyjna odzież kompresyjna nie jest potrzebna. Mezoterapia zawierająca kwas fosfatydylocholinodezoksycholowy, który jest podobny do aktywnego składnika Kybelli, może trwale zniszczyć komórki tłuszczowe, a ponieważ nie ma nacięć, zabieg nie pozostawia blizn. Jeśli chodzi o minusy – nie ma standardowego leczenia ani metody, więc wyniki zależą od receptury i techniki każdego dostawcy.

Czego możesz oczekiwać od mezoterapii igłowej?

Mezoterapia to zabieg gabinetowy. Twój dostawca najpierw czyści leczony obszar, a następnie podaje serię zastrzyków. Każde wstrzyknięcie umieszcza kroplę roztworu w żądanym obszarze, na głębokości od 1 do 10 milimetrów. Wykonanie właściwego zabiegu zajmuje tylko kilka minut. Jeśli pacjent zdecyduje się na nałożenie kremu znieczulającego z wyprzedzeniem, wydłuży to proces o około 10 lub 15 minut. Będziesz mógł jechać do domu i kontynuować codzienne czynności.

Ponieważ w przypadku zastrzyków zawsze możliwe jest powstawanie siniaków, unikaj przyjmowania czegokolwiek, co rozrzedza krew przez co najmniej tydzień przed wizytą. Obejmuje to olej rybny, duże ilości czosnku, miłorzębu, aspiryny, suplementów witaminy E i niesteroidowych środków przeciwzapalnych. Musisz także ograniczyć spożycie alkoholu. Jeśli chcesz wiedzieć na temat mezoterapii igłowej – najlepiej skontaktuj się z ekspertem w tej dziedzinie, a z całą pewnością udzieli odpowiedzi na wszelkie niecierpiące zwłoki pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com