3 korzyści z outsourcingu pracowniczego

Wykwalifikowani pracownicy są podstawą prawidłowo funkcjonującego przedsiębiorstwa. Czasami jednak np. wskutek szybkiego napływu nowych zleceń, osoby dotychczas zatrudnione, nie są w stanie zrealizować wszystkich zadań. W takiej sytuacji pomocny jest outsourcing pracowniczy. Polega on na wydzieleniu ze struktury firmy określonych czynności i powierzeniu ich do realizacji podmiotowi zewnętrznemu, czyli wypożyczonemu od firmy outsourcingowej lub agencji zatrudnienia pracownikowi. Jakie korzyści wynikają z tego rozwiązania? Podpowiadamy.

Redukcja kosztów zatrudnienia

Jedną z największych zalet outsourcingu pracowniczego jest redukcja kosztów prowadzenia firmy. Decydując się na współpracę z przedsiębiorstwem takim jak agencja pracy tymczasowej Fast Service, klient nie ponosi żadnych wydatków związanych z wynagrodzeniem, zwolnieniem lekarskim, czy urlopem wypożyczonego  pracownika. Jest to spowodowane faktem, iż wówczas korzysta on z usług osoby zatrudnionej przez agencje pracy tymczasowej i to ona ponosi większość kosztów związanych z zatrudnieniem własnego pracownika. Natomiast klient rozlicza się na podstawie faktury z taką firmą. Jest to więc znacznie szybsza i prostsza metoda w porównaniu z rozliczeniem umów z własnymi podwładnymi.

Skrócenie czasu rekrutacji

Kolejną zaletą outsourcingu pracowniczego jest brak konieczności przeprowadzania żmudnej, wieloetapowej rekrutacji, która wiąże się z długim okresem oczekiwania na zatrudnienie pracownika, a także poniesieniem znacznych kosztów firmowych. W takiej sytuacji, klient agencji pracy tymczasowej nie musi wydawać pieniędzy na poszukiwanie osób do pracy za pośrednictwem ogłoszeń, czy headhunterów, ponieważ specjaliści z branży HR z agencji outsourcingowej zajmą się profesjonalnym doborem kandydata.

Dopasowanie pracowników do potrzeb firmy

Agencje pracy tymczasowej posiadają szeroką bazę pracowników o odpowiednich kwalifikacjach, dzięki czemu mogą szybko oddelegować specjalistów, którzy swoją wiedzą i umiejętnościami wpisują się w potrzeby firmy. Przedsiębiorstwa zajmujące się outsourcingiem pracowniczym, mają odpowiednie zasoby, aby w krótkim czasie móc rozpocząć praktycznie każdy projekt i oddelegować do niego odpowiednie osoby. Podczas gdy zatrudnienie właściwych specjalistów, ich przeszkolenie i rozpoczęcie przez nich pracy standardowo może trwać nawet kilka tygodni lub miesięcy. Dodatkowo klient dzięki temu, że zapewnieni sobie właściwe osoby do pracy, jest w stanie skupić się na prowadzeniu i rozwijaniu swojego biznesu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com