Co zwiedzić w Krakowie? – atrakcje

Kraków jest jednym z najpiękniejszych polskich miast. Wiąże się z nim wspaniała historia, w końcu kiedyś był on stolicą Polski. To właśnie m.in. dlatego znajduje się tu mnóstwo ciekawych miejsc, które warto zobaczyć podczas wizyty w Krakowie. Koniecznie trzeba zaplanować sobie czas na ich odwiedzenie.

Rynek Główny w Krakowie

Jest to chyba pierwsze miejsce, w który wybierają się turyści, odwiedzając Kraków i… słusznie! To piękne miejsce, idealne na spacer i odpoczynek przed dalszym zwiedzaniem. Można zobaczyć tutaj słynne krakowskie sukiennice oraz odwiedzić Kościół Mariacki. Bez wątpienia jest to punkt do zaznaczenia na mapie Krakowa, który koniecznie trzeba odwiedzić. To także idealne miejsce, z którego można rozpocząć dalsze zwiedzanie Krakowa.

Wawel

Chyba każdemu z Krakowem kojarzy się Wawel. To kolejna atrakcja turystyczna, którą trzeba odwiedzić. Robi ona nie tylko wrażenie swoim wyglądem, ale jest ściśle związana z ważnymi wydarzeniami historycznymi. W Katedrze Królewskiej na Wawelu odbywały się niegdyś koronacje. Z kolei w kryptach spoczywają najsłynniejsi i najbardziej znani Polacy, m.in. Tadeusz Kościuszko, Władysław Sikorski i Józef Piłsudski. Z pewnością można żałować, jeśli nie odwiedzi się tego miejsca, będąc w Krakowie.

Bazylika Mariacka

Już wspominano o kościele Mariackim, jednak trzeba mu poświęcić kilka słów więcej. Bazylika Mariacka w Krakowie, zwana także Kościołem Mariackim to wyjątkowa świątynia. Jest kościołem w stylu gotyckim, który budowano na przestrzeni dwóch wieków — XIV i XV. Warto wejść na wieżę kościelną oraz zwiedzić wnętrze kościoła. Koniecznie trzeba zobaczyć także ołtarz wykonany przez Wita Stwosza, który powstała w XV wieku. Wykonano go z trzech rodzajów drewna. Ten piękny zabytek sakralny zadziwia pieczołowitym wykonaniem.

Nie tylko Kraków, czyli Kopalnia Soli w Wieliczce

Choć atrakcje w Krakowie są niezliczone i można by je wymieniać w nieskończoność, to będąc w tym mieście lub jego okolicach nie można zapomnieć o odwiedzeniu Kopalni Soli w Wieliczce. Zjeżdżając pod powierzchnię ziemi, koniecznie trzeba zobaczyć solne komnaty i rzeźbione w blokach soli imponujące wnętrza. To będzie ciekawa i bardzo pouczająca wycieczka.

Auschwitz

Niestety są w okolicach Krakowa także takie miejsca, których nie chciałoby się oglądać, a raczej nie chciałoby się, aby one kiedykolwiek istniały. Takim miejscem jest obóz koncentracyjny zbudowany przez Nazistów w Oświęcimiu. Wiąże się jednak on z bardzo ważnym elementem historii całego świata. Warto poznać jego historię, zobaczyć warunki, jakie panowały w obozach na własne oczy, by w ten sposób uczcić pamięć wszystkich ofiar obozów koncentracyjnych i nie zapomnieć o krzywdach, jakie je spotkały.

Oczywiście w Krakowie jest wiele miejsc wartych odwiedzenia, które można wymieniać bez końca jak uniwersytet Jagieloński, Wieża Ratuszowa, czy też Smocza Jama. Planując urlop w Krakowie, bez wątpienia trzeba na niego przeznaczyć kilka dni.

Więcej: https://yourcityguides.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com