Jak zorganizować wysyłkę paczki do Polski?

Obawiasz się międzynarodowych wysyłek? Bez względu na to, czy jesteś przedsiębiorcą, czy planujesz wysyłać paczkę prywatnie, możesz to zrobić bez wysiłku i nadmiernego obciążenia portfela. Szybko wyślesz przesyłkę do Polski, nawet spoza UE. Możesz liczyć na pomoc sprawdzonych serwisów wysyłkowych i skorzystać z kalkulatora kosztów, który pozwoli wysyłać jeszcze taniej.

Rynkowe możliwości

Otwarte granice i coraz bardziej globalny wymiar handlu spopularyzował potrzebę wysyłek paczek do Polski. Wielu Polaków skorzystało z możliwości pracy za granicą, co oznacza, że ​​liczba towarów wysyłanych z powrotem do Warszawy, Gdańska, Poznania czy Krakowa stale rośnie. Rynek szybko odpowiedział na te zapotrzebowania, dlatego w dzisiejszych realiach paczki do Polski możesz nadawać niemal z każdego miejsca na świecie. Firmy kurierskie proponują szybkie wysyłki z sąsiednich Niemiec, Anglii, Norwegii czy nawet USA. Gama usług jest szeroka, a ceny i możliwości dostosowane do wymagań. Wysłać można wszystko, od świątecznych prezentów dla najbliższych, po wielkogabarytowe przesyłki paletowe. Potrzeb do obdłużenia jest naprawdę dużo, a skala rośnie z roku na rok. Sprawdź, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojej przesyłki.

Praktyczne narzędzia

Bez względu na to, jaki rodzaj przesyłki planujesz nadać do Polski, na rynku pojawiły się narzędzia, które usprawniają cały proces wysyłki. Co więcej, pomogą już na początkowym etapie wyboru odpowiedniego przewoźnika. Jeśli nie orientujesz się w rynkowych stawkach, niezwykle pomocna będzie opcja szybkiej wyceny. Na platformie GlobKurier.pl za pomocą funkcjonalnej wyszukiwarki porównasz aktualne oferty kilkudziesięciu przewoźników dostosowaną do charakteru Twojej przesyłki. Jest z czego wybierać. Międzynarodowo działają giganci rynku tacy jak: FedEx, UPS, DPD, GSL, TNT, ale swoje usługi w wymiarze globalnym oferują także mniejsze firmy logistyczne. Nie musisz wertować wielostronicowych cenników, jeśli chcesz wysłać przesyłkę do Polski tanio, możesz posilić się mechanizmem szybkiej wyceny.

Nadawaj do Polski jeszcze taniej

Kilka kliknięć wystarczy, aby zamówić kuriera w wybraną lokalizację i nadać paczkę do Polski. GlobKurier.pl proponuję obsługę ponad 190 krajów, dzięki czemu możesz nadać paczkę do Polski niemal z każdego kontynentu. Wystarczy, że podasz lokalizację, wymiary, wagę i ilość sztuk. Te dane wystarczą, abyś mógł porównać dostępne oferty i wybrać przewoźnika, który proponuje najatrakcyjniejsze stawki.

Tracking przesyłek

Międzynarodowe wysyłki mogą budzić obawę i niepotrzebne nerwy o bezpieczeństwo. Większość przewoźników zapewnia śledzenie przesyłek, dzięki czemu Ty i odbiorca możecie łatwo podejrzeć aktualny status przesyłki. Bez względu na to, czy wysyłasz do Polski małą paczkę, czy paletę możesz stale monitorować, na jakim etapie znajduje się dostawa. Jeśli planujesz wysłać do Polski coś cennego i martwisz się, że paczka zostanie zgubiona lub uszkodzona, spokojny sen może zapewnić dodatkowe ubezpieczenie. Oprócz paczek zawierających kosztowny towar wiele klientów decyduje się na ubezpieczenie przesyłki z istotnymi dokumentami takimi jak: faktury, umowy czy sądowe akta, które muszą trafić do rąk odbiorcy na czas.

Globalne doświadczenie

Jeśli chcesz rozwinąć działalność, funkcjonować globalnie i importować towar do Polski potrzebujesz strategicznego planu wysyłki towarów. Nie musisz wiedzieć wszystkiego o wysyłce, ale warto poznać dostępne opcje i znaleźć optymalne rozwiązania. Wysyłając paczkę do Polski za pośrednictwem GlobKurier, możesz w pełni korzystać z naszego doświadczenia. Jako firma od lat obsługująca międzynarodowe przesyłki, jesteśmy w stanie zagwarantować pełen wachlarz usług. Proponujemy wysyłki ekspresowe, w tym przesyłki lotnicze, usługi frachtowe z wykorzystaniem transportu morskiego czy kolejowego. W Twoim zasięgu są również praktyczne przesyłki paletowe i kontenerowe. Jeśli w przypadku planowanej dostawy czas jest kluczowy, fracht lotniczy powinien być najlepszym wyborem. Przy regularnych wysyłkach priorytetem zwykle okazuje się cena, z GlobKurier.pl możesz liczyć na rabaty nawet do 70%. Zawsze pamiętaj o zalogowaniu, zarejestrowani użytkownicy mają szansę na większe obniżki.

Stawiasz na fracht lotniczy…

… ale obawiasz się kosztów? Trzeba przyznać, że samodzielne porównywanie cen przesyłek lotniczych może przytłaczać początkującego przedsiębiorcę. Ten rodzaj transportu cechują dodatkowe opłaty lotniskowe i zmienny cennikiem kosztów celnych. Ogólną wycenę możesz otrzymać już po kilku minutach, wystarczy, że skontaktujesz się ze specjalistami Globkurier.pl. Po ustaleniu warunków usługi, przesyłka natychmiast zostanie odebrana przez kuriera i wyruszy w podróż do Polski. Współpraca z profesjonalną firmą logistyczną pomoże Ci ograniczyć formalności do niezbędnego minimum, partner logistyczny przejmie na siebie wiele obowiązków i obsłuży transport w ramach usługi Door to Door bądź Door to Aiport.

Usługi celne

Wysyłasz paczkę z Norwegii, USA bądź innego strefy Schengen? Możesz liczyć na pomoc w zakresie formalności związanych z importowaniem towarów do Polski. Bez względu na to, czy planujesz transport w obrębie Unii Europejskiej, czy też z dalekich zakątków świata, jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową obsługę i troskę o dopilnowanie wszelkich formalności. O ile wymiana towarowa w ramach Unii nie różni się zbyt od tej krajowej, w przypadku np. USA trzeba liczyć się z inną procedurą. Trzeba zadbać o detale, ale w tym zakresie mogą pomóc wyszkoleni pracownicy. Jeśli nie wiesz jakie dokumenty powinieneś przygotować, obawiasz się logistycznych zawiłości i dodatkowych kosztów, skontaktuj się z nami.

Sprawdź możliwości, jakie daje GlobKurier.pl. Oferujemy niskie ceny i oferty wielu kurierów w jednym miejscu. Możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, szukając sposobu na bezpieczną wysyłkę paczki do Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com