Zobacz, co zrobić z książkami, które zalegają na Twoich półkach!

W przeciągu całego swojego życia zbieramy mnóstwo książek, które niekiedy przechodzą nawet z pokolenia na pokolenie. Już od najmłodszych lat nieustannie nam towarzyszą. Gromadzimy książki niezbędne nam podczas nauki w szkole, jak i te, które mają dostarczyć nam rozrywki. Literatura związana z naszymi zainteresowaniami czy taka, która porusza niezwykle ważne dla nas tematy zajmuje coraz więcej miejsca na półkach w naszych mieszkaniach. Zdarzają się również takie pozycje, które już po paru stronach zaczynają nas nudzić i męczyć, a wtedy jeszcze szybciej trafiają w kąt szafy. Nasza spora biblioteczka, choć pewnie robi niemałe wrażenie, sprawia, że próżno szukać miejsca na następne, fascynujące książki. Co więcej, zbierający się na nich kurz tylko utwierdza nas w fakcie, że z pewnością już po nie nie sięgniemy. Jeśli do głowy przyszła Ci myśl, że może warto się ich pozbyć, pamiętaj, że wyrzucanie na śmietnik nie jest najlepszym pomysłem. Istnieje wiele innych sposobów na to, aby książki zyskały drugie życie i właścicieli, którzy będą chcieli poznać zapisane w nich historie. Co więc możemy zrobić, aby zwolnić nieco miejsca na naszych półkach?

Po pierwsze, możesz sprzedać

Zakup nowych książek wiąże się często z niemałym wydatkiem. Decydując się na nieużywane egzemplarze liczymy się z tym, że ich wartość jest dość wysoka i nie mamy na to zbyt dużego wpływu. Z uwagi na to, gdy chcemy się ich pozbyć, warto odzyskać choć część z wydanej na nie kwoty. Sumę, którą uda nam się uzyskać możemy przeznaczyć na kolejne, bardziej interesujące nas pozycje. W jaki sposób sprzedać książki? Po pierwsze, skup książek warszawa oferują antykwariaty, gdzie przyjmowane są nie tylko starsze wydania, ale również te, które stosunkowo niedawno weszły na rynek. Możemy zadzwonić do takiego miejsca i upewnić się, że zostaną od nas przyjęte konkretne tytuły. Co więcej, otrzymamy wstępną informację o kwocie, na którą możemy liczyć. Po drugie, możemy zdecydować się na sprzedaż książek przez Internet. Dostępnych jest wiele platform, które umożliwiają taką usługę bez dodatkowych kosztów.

Po drugie, możesz oddać

W sytuacji, gdy chcemy bardzo szybko pozbyć się niechcianych książek i nie zależy nam na tym, aby w zamian otrzymać za to pieniądze, możemy udać się do biblioteki. To miejsce, które jest prawdziwym królestwem rozmaitej literatury. Uczęszczają tam miłośnicy przeróżnych gatunków, dlatego różnorodność jest tu jak najbardziej pożądana. Z tego powodu, biblioteki z wielką chęcią przyjmują zarówno starsze, jak i nowsze tytuły. Co więcej, nawet jeśli dana książka już znajduje się w konkretnej filii nie zaszkodzi jak będzie ich po prostu więcej. To, co warto podkreślić i mieć z tyłu głowy to fakt, że nie zostaną od Ciebie przyjęte pozycje, które są bardzo zniszczone lub całkowicie rozbieżne z profilem danej placówki. Bibliotekarz zawsze ma prawo do odmowy.

Po trzecie, możesz przekazać dalej

Zjawisko, które z roku na rok zyskuje na popularności to bookcrossing. A na czym ono polega? W głównej mierze chodzi o integrację wszystkich osób, dla których czytanie stanowi bardzo ważny element życia. Funkcjonuje to na zasadzie przekazywania dalej swoich książek. Dzięki temu, może ona trafić w ręce osoby, która zachwyci się spisaną w niej historią. Co więcej, później przejdzie do kolejnego czytelnika. To rewelacyjny sposób na szerzenie czytelnictwa, nawet wśród osób, których zwyczajnie nie stać na zakup własnych książek. Aby dołączyć do bookcrossingu należy zarejestrować się na odpowiedniej stronie, a następnie udać się do jednego z wielu miejsc, w których zlokalizowana jest biblioteczka plenerowa bądź też dedykowany regał. Rejestrując się mamy możliwość śledzenia, gdzie powędrował oddany przez nas egzemplarz.

Polecamy:
Frytki w dostawie – problematyczne? Już nie! Sprawdź, jak dobrze serwować frytki na wynos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com