Tagine – jak znaleźć wersję idealna dla siebie?

Słowo tagine ma dwa znaczenia. Tagine odnosi się do potraw gotowanych wewnątrz garnka, a także garnka używanego do gotowania.

Tradycyjnie garnki tagine są wykonane z gliny. Mogą być szkliwione lub nieszkliwione, wykończenie zależy tylko od tego, co kucharz lubi bardziej. W Maroku zobaczysz także lekkie aluminiowe wersje. Poza Marokiem jest więcej firm produkujących garnki z innych materiałów, takich jak żeliwo, a nawet stali.

Taginy występują w różnych rozmiarach. Istnieją małe wersje kulinarne, które obsługują 1 lub 2 osoby, średnie dla małej rodziny i duże znaczniki dla ponad 6 osób. Jeśli wielkość jest czynnikiem, mniejsze tagi są dobre, ale średniej wielkości garnek tagine jest dobrą inwestycją do długotrwałego stosowania.

Wybór najlepszego tagine do gotowania ma kilka czynników do rozważenia:

  • co będziesz gotować?
  • ile masz doświadczenia w korzystaniu z tagine?
  • jak często będziesz używać swojej tagine?
  • ile pieniędzy chcesz wydać na naczynia kuchenne Tagine?

Gotowanie w tagine wymaga trochę eksperymentowania, dopóki nie zrozumiesz, jak działa twój garnek. Tagine nieszkliwione będzie gotować zupełnie inaczej niż tagine emaliowane żeliwnie. Dla początkujących, którzy nie chcą spędzać dużo czasu na majstrowaniu przy tradycyjnych glinianych taginach, warto wybrać wersje szkliwione. Te są zwykle droższe, ale można ich używać do gotowania wielu różnych rzeczy z pokrywką lub bez.

Ci, którzy chcą bardziej tradycyjnego taginu, powinni poszukać tagine nieszkliwionego. Są bardzo łatwe do zakupu w Maroku i stanowią świetny przedmiot do odebrania, jeśli odwiedzasz i chcesz przynieść coś do domu. Można je również kupić za granicą, co jest dobrym wyborem, jeśli nie chcesz nosić dodatkowej wagi.

Gdzie mogę kupić garnek Tagine?

Gdybyś zadał to pytanie jeszcze kilka lat temu, twoje opcje byłyby bardzo ograniczone. Ale na szczęście marokańskie jedzenie naprawdę faluje na scenie kulinarnej. Dzisiaj dużo łatwiej kupować te naczynia – w internecie i nie tylko!

Jak wspomniano powyżej, jeśli odwiedzasz Maroko, jest to najlepsze miejsce na zakup tradycyjnego tagine. Zobaczysz różne różne rodzaje garnów. Jeden może być malowany na zewnątrz, a drugi jest gładki. Nie można gotować w ozdobionych tagines. Podczas zakupów należy dokładnie sprawdzić, czy garnek można postawić na płycie kuchennej i / lub w piekarniku – dotyczy to zwłaszcza zakupu glinianych taginów.

Jeśli kupujesz tagine w Maroku, musisz również wiedzieć, że niektóre zawierają niewielki poziom ołowiu. Twórcy tagów stają się tego świadomi i robią coraz więcej, aby upewnić się, że ich taginy są bezpieczne, jednak koniec końców to pieniądze stają się czynnikiem.

Chociaż jest tak wiele garnków na rynku, że ustalenie, który z nich jest odpowiedni, może być naprawdę trudne. Musisz zrobić więc nieco więcej badań, w tym zbadać swoje unikatowe potrzeby, byś mógł dokonać właściwego wyboru dla siebie i swoich preferencji gotowania.

Polecamy:
Blaty fornirowane – dobry pomysł dla każdego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com