Zielone ściany – design i funkcjonalność!

Nie od dzisiaj wiadomo, że kolory, którymi się otaczamy mają realny wpływ na nasze samopoczucie. Już przedstawiciele cywilizacji starożytnego Egiptu, Indii czy Chin zdawali sobie sprawę z zależności pomiędzy kolorem naszego otoczenia a stanem naszego umysłu i gospodarki emocjonalnej. Kolor może nas pobudzać, motywować, uspokajać, sprzyjać nawiązywaniu relacji międzyludzkich, a nawet wzbudzać zaufanie u osób, odwiedzających pomieszczenie, urządzone z myślą o wykorzystaniu określonych barw.

Kolor spokoju

Zgodnie ze współczesną wiedzą z zakresu psychologii i koloroterapii, kolor zielony odznacza się wyjątkowo przyjaznym spektrum oddziaływania na nasz umysł. Kojarzy nam się między innymi z przyrodą, rozkwitem, ciepłem i spokojem i bezpośrednio oddziałuje na nasz układ nerwowy, przyczyniając się do zmniejszenia stresu. Pomaga także nabrać odpowiedniego dystansu do aktualnie wykonywanych zadań oraz umożliwia ich realizację w sposób rzeczowy i profesjonalny, ze znacznym ograniczeniem angażowania w pracę osobistych emocji. Dodatkowo niezależnie od sytuacji i okoliczności ułatwia wejście w stan aktywnego relaksu i pokonywanie zawodowych trudności.

Wymierne korzyści

Zielone ściany w naszym biurze wywołają w odwiedzających je osobach cały szereg pozytywnych wrażeń: przyczynią się do wzmożonego odczuwania poczucia bezpieczeństwa i stabilności, będą działać kojąco i relaksująco, sprawią, że nasi klienci podświadomie będą nas odbierać jako osoby kompetentne, którym można zaufać, a nawet będą w stanie delikatnie zmniejszyć odczuwanie bólu fizycznego!

Nowy wymiar zieleni!

Żeby wzbogacić wnętrze swojego biura o odrobinę zieleni możemy zrobić znacznie więcej niż zwykłe przemalowanie ściany. Zamiast imitować kolory natury, możemy pozwolić jej realnie zaistnieć na naszej ścianie! Dokładnie tak – dzięki ogrodom wertykalnym zielone ściany mogą być nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne, zapewniając nam oprócz szeregu wymienionych już zalet dodatkowe benefity, takie jak choćby większa ilość i lepsza jakość powietrza w przestrzeni biurowej, przyczyniająca się bezpośrednio do lepszego dotlenienia organizmu i wymiernego wzrostu możliwości umysłowych pracowników! Dodatkowo ten osobliwy element wystroju możemy dopasować do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji – możemy ułożyć rośliny w określony napis lub logo naszej firmy, pokryć nimi dowolnie wybraną część ściany, a także wybrać konkretne rośliny, które będą tworzyć naszą eko-ścianę!

Estetyka i funkcjonalność

Żywe zielone ściany są także znakomitym izolatorem dźwięku – doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie panujący w biurze hałas utrudnia odpowiednie wykonywanie pracy, a także będą stanowiły znakomitą alternatywę dla tradycyjnych metod akustycznej izolacji pomieszczeń. Ponadto nie wymagają z naszej strony żadnej pielęgnacji – chcielibyśmy podarować naszej przestrzeni biurowej nowe życie, jednak do tej pory nie zdecydowaliśmy się na umieszczenie w nim roślin doniczkowych, zielone ściany będą dla nas znakomitym rozwiązaniem!

Zmiana, którą możesz odczuć!

Zielone ściany umożliwią nam odczuwać połączenie z naturą za każdym razem, kiedy tylko będziemy znajdować się w przestrzeni naszego biura. Znacząco przyczyni się to do poprawy wizerunku naszej firmy zarówno w oczach klientów, jak i pracowników, a także – naturalnie – pozwoli nam się czuć o wiele lepiej w przestrzeni, która przed wprowadzeniem innowacji mogła kojarzyć nam się jedynie z pracą i niekończącą się listą uciążliwych obowiązków. Dzięki odpowiedniej aranżacji biura możemy realnie wpłynąć nie tylko na samopoczucie nasze i naszych pracowników, ale także przyczynić się do realnego wzrostu osiągów naszej firmy, niezależnie od branży, w której działamy.

Rozwiązanie dla każdego

Nie ważne, czy Twoja firma zajmuje się projektowaniem stron internetowych, aranżacją wnętrz czy pośrednictwem w handlu nieruchomościami – atmosfera w biurze oraz nastawienie mentalne Twoich pracowników przekłada się bezpośrednio na ostateczny rezultat oraz skuteczność we wszelkiego typu negocjacjach biznesowych. Przy aranżowaniu przestrzeni biurowej warto zatem wziąć pod wagę rozwiązania, które oprócz wartości estetycznych przyczynią się także do lepszego samopoczucia oraz poprawy stanu zdrowia pracowników Twojej firmy.

Zielone ściany bez wątpienia będą doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto poszukuje nietuzinkowych sposobów na urozmaicenie swojej przestrzeni biurowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com