Zewnętrzne firmy sprzątające biuro – czy warto?

Otoczenie jest ważnym punktem w życiu pracowników. Utrzymanie czystości w biurze nie należy kłaść na barki pracowników (co nie znaczy, że powinni biuro zaniedbywać). Jest to jeden z czynników sprawnej i wydajnej pracy. Czystość w biurze wymaga regularności i dokładności w związku z tym warto zasięgnąć pomocy profesjonalistów.

Zewnętrzna firma sprzątająca to dobre rozwiązanie dla firm. Obowiązkiem pracodawcy jest utrzymanie czystości w miejscu pracy. Są jednak wyjątki, ale nie o tym ten artykuł. Wiele firm korzysta z outsourcingu. Wymaga to wkładu finansowego, jednak na dłuższą metę są to dobrze wydane pieniądze.

Jakie są korzyści z usług zewnętrznych firm sprzątających?

Po pierwsze tak jak wcześniej wspominaliśmy, korzystanie z usług firm sprzątających obniża koszty wydatków. Nie trzeba organizować szkoleń, pracownicy nie są zaangażowani do sprzątania, nie trzeba kupować sprzętu jeśli akurat tym konkretnym nie dysponuje. Oczywiście można taką firmę sprzątającą sprawdzić a jeśli okaże się trafnym wyborem – skorzystać z regularnych usług. Będziemy mogli bezproblemowo dopasować godziny pracy sprzątaczek/sprzątaczy do sposobu pracy jaki obowiązuje w danej firmie. Brak zakłócenia spokoju pracujących osób to podstawa.

Dlaczego warto sprzątać biura?

  1. Psychologia – na pewno wielu osobom przeszkadza nieposprzątane biurko, stolik, fotel czy komputer. Wpływa to na nastrój pracownika a co dalej za tym idzie może pogorszyć relacje z innymi osobami. Według wielu badań zaniedbane otoczenie przyczynia się do powstawania konfliktów a to z kolei to efektywności pracy.
  2. Co jeśli biuro odwiedzają Klienci? Oczywistym jest aby pokazać biuro w jak najlepszej odsłonie. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, tym bardziej jeśli mamy z kimś nawiązać współpracę. Nikt nie chce przebywać w pomieszczeniu w którym widać, że czystość nie jest zachowana.
  3. Odszkodowanie. Jeśli ktoś z zewnętrznej firmy sprzątającej uszkodzi sprzęt, można ubiegać się o rekompensatę. Komputer wart wiele tysięcy to nie mały koszt naprawy, warto więc ułatwić sobie drogę odzyskania pieniędzy.
  4. Złośliwość rzeczy martwych. Każdy wie jakim „lepem na brud” jest klawiatura. Jest jak magnes dla różnych typów odpadów. To samo dotyczy innych urządzeń czy to myszek czy urządzeń przenośnych. Wydajność tych urządzeń może mocno spaść. Z biegiem czasu sprzęt będzie trzeba wymienić, a to się wiąże z wydatkiem.

Zlecenie zadań sprzątania firmom zewnętrznym to nie pieniądze “wyrzucone w błoto”. Jest  to uargumentowana ekonomiczność, która w dłuższym okresie jest zauważalna. Zwłaszcza dla firm, które mają duże biuro i dobrze sobie radzą na rynku. Redukcja kosztów ukrytych w tym wypadku jest zauważalna, jednak mało firm się na to decyduje. Dobry przedsiębiorca zadba o każdy aspekt oszczędności.  Jeśli masz firmę we Wrocławiu, skorzystaj profesjonalnych usług sprzątających (nie tylko biura) RoyalMaids, ucinaj koszty i pracuj efektywniej.

Polecamy:
Czym się różni stacja pary od żelazka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com