Zdrowie czy sukces? Nie musisz wybierać!

Spójrzmy prawdzie w oczy, jako przedsiębiorcy wiemy, że nasze życie jest dość gorączkowe! Jeśli twoje dni są takie jak większości ludzi biznesu, to są one wypełnione po brzegi i nieprzerwanie od chwili, gdy się obudzisz, aż w końcu zamkniesz pokrywę laptopa i pójdziesz spać.

Rano przygotowujesz siebie i swoją rodzinę, a następnie ciężko pracujesz przez cały dzień, planujesz zdrowe posiłki, wykonujesz zajęcia dla dzieci po szkole, pracujesz nad swoim biznesem, gdy w domu wreszcie zapanuje cisza, do późnej nocy – potem zdarzają się nieoczekiwane rzeczy, takie jak zachorowanie naszego dziecka, albo mamy nieoczekiwany termin w tym samym czasie, gdy próbujemy opublikować nasz cotygodniowy wpis na blogu, albo nasz partner musi wyjechać z miasta do pracy, zostawiając nas, abyśmy sami zarządzali wszystkim….. nic dziwnego, że popychamy się na skraj wypalenia.

Dobrą wiadomością jest to, że radząc sobie ze stresem w pozytywny sposób, można uniknąć tych negatywnych konsekwencji i możesz być na szczycie swojej gry, aby to wszystko zrobić. Ogólnym kluczem jest praktykowanie samoopieki. Cały czas mówię o znaczeniu dbania o siebie, ale to dlatego, że wiele stresorów w naszym życiu można wyeliminować lub zmniejszyć, stosując prostą rutynę, która stawia nasze zdrowie i dobre samopoczucie na pierwszym miejscu.

Czytaj dalej, aby poznać kilka zdrowych nawyków, jak zdrowa żywność Gdańsk które pomogą Ci radzić sobie ze stresem, zapobiegać przytłoczeniu i mieć energię, której potrzebujesz, aby być nie do powstrzymania!

Jedz zdrowo!

Wszyscy wiemy, jakie korzyści płyną ze zdrowego odżywiania – dieta jest kluczem do utrzymania dobrego poziomu zdrowia, od fizycznego samopoczucia ciała po wygląd skóry i włosów. Włącz do swojej diety dużo świeżych warzyw i owoców i unikaj jedzenia fast foodów do maksimum. Dzięki temu twój układ odpornościowy będzie silny, więc będziesz mniej podatny na zachorowanie i nie będziesz w stanie iść na całość. Zobowiązanie się do prawidłowego odżywiania może być trudne, ale spróbuj wprowadzić tę pozytywną zmianę do swojego życia, postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Zacznij od wyboru zdrowej diety i zobowiązania się do niej. Na przykład, istnieją proste węglowodany, które organizm łatwo rozpuszcza, więc należy je przyjmować w ograniczonej ilości, ponieważ organizm uwalnia dużo insuliny, aby ją zrównoważyć. Z drugiej strony istnieją węglowodany złożone, które rozpuszczają się powoli i są dobre dla zdrowia. Są one obecne w pełnym zbożu, brązowym ryżu, warzywach liściastych i owsie. Więc zwiększ spożycie tych rzeczy, ponieważ są one również naładowane witaminami i innymi składnikami odżywczymi.

Białko jest również bardzo ważne, aby organizm był zdrowy, więc spożywaj go dużo. Radzę stosować dietę roślinną i pozyskiwać białko ze sfermentowanych produktów sojowych, takich jak rośliny strączkowe i orzechy.

Poznaj różnicę między dobrymi a złymi tłuszczami. Tłuszcze nienasycone i kwasy tłuszczowe omega-3 to dobre tłuszcze, które nie odgrywają żadnej roli w podnoszeniu poziomu cholesterolu. Znajdują się one w rybach, orzechach i oliwie z oliwek, a także w wielu innych nasionach. Tłuszcze nasycone to złe tłuszcze znajdujące się w przetworzonej żywności, które mogą podnosić poziom cholesterolu i powodować choroby serca, więc staraj się trzymać od nich jak najdalej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com