Zbiorniki przeciwpożarowe – zastosowanie i rodzaje zbiorników PPOŻ

 

 

Aby ugasić ogień, konieczny jest szybki dostęp do wody. Mogą zapewnić go nie tylko hydranty, ale także zbiorniki przeciwpożarowe. Jak wykonać zbiornik PPOŻ?

 

Czym jest zbiornik przeciwpożarowy?

Pod pojęciem jak zbiornik przeciwpożarowy znajduje się rodzaj zbiornika na wodę, który ma cele przeciwpożarowe. Znajdująca się w nim woda może być wtedy użyta do zgaszenia pożaru, gdy nie można zastosować do tego celu innych źródeł wody.

 

Kiedy stosuje się zbiorniki PPOŻ?

Zastosowanie zbiornika PPOŻ może być kluczowym elementem zabezpieczenia przeciwpożarowego w różnych obszarach.

 

Zbiorniki przeciwpożarowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Są one montowane między innymi na terenach przy halach produkcyjnych, magazynowych, w gospodarstwach rolniczych, przy obiektach użyteczności publicznej.

 

Rodzaje zbiorników przeciwpożarowych

Służące do celów PPOŻ zbiorniki mogą mieć różną formę. Kiedyś najczęściej były one przygotowywane jako zbiorniki w podłożu, jednak obecnie częściej stosuje się stojące zbiorniki, które zapewniają większy poziom bezpieczeństwa, ponieważ osłaniają znajdującą się w nich wodę, a ponadto nie zajmują dużej przestrzeni na terenie.

 

Duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego zbiornika przeciwpożarowego ma również materiał, z jakiego jest on wykonany. Obecnie często wybierany jest zbiornik przeciwpożarowy z tworzywa sztucznego.

 

Zbiorniki przeciwpożarowe mogą być także używane jako zbiorniki wyrównawcze, do przechowywania wody pitnej, gdy mają odpowiednie atesty.

 

Zbiorniki PPOŻ z tworzywa – dlaczego warto?

Zbiorniki przeciwpożarowe powstające z tworzywa sztucznego cechują się wieloma zaletami. Wśród nich znajdują się:

  • wysoka odporność mechaniczna
  • brak ryzyka korodowania
  • brak tendencji do przesiąkania i rozszczelnienia dzięki zwartej konstrukcji
  • niska masa własna zbiornika
  • różne pojemności zbiorników do wyboru
  • estetyczny wygląd zbiornika
  • łatwy montaż gotowego zbiornika PPOŻ

 

Dodatkowym plusem gotowych zbiorników przeciwpożarowych jest także ich przystępna cena. Z dostępnymi wariantami zbiorników oraz z ich cenami można zapoznać się bliżej na stronach internetowych ich producentów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com