Dlaczego warto zatrudnić profesjonalną firmę do sprzątania biura?

Jedną z wielu bolączek początkujących firm jest konieczność cięcia kosztów tak, aby jak najwięcej zasobów zostało na rozwój działalności. Wśród zbędnych wydatków nierzadko plasuje się ten związany z utrzymaniem czystości w biurze. Poniżej podamy Wam kilka powodów, dla których nie warto jednak rezygnować z wynajmu profesjonalnej ekipy sprzątającej dla biura.

Dlaczego oddelegowanie pracowników biurowych do sprzątania to nie jest dobry pomysł?

Osoby, które rezygnują z wynajmu profesjonalnej firmy sprzątającej często argumentują swój wybór tym, że czystość w biurze może być podtrzymywana przez pracowników. Posprzątanie własnego biurka, wyczyszczenie podłogi lub podlanie kwiatków i wyczyszczenie ekspresu jest w zasięgu ręki każdego zespołu pracowników. Umycie okien, zadbanie o czystość stołu w sali konferencyjnej lub wyczyszczenie szklanych ścian – już nie. Pozornie może wydawać nam się, że na co dzień używamy stosunkowo niewielkiej ilości przedmiotów. W rzeczywistości zebranie kurzu i odświeżenie powierzchni nieużywanych, ale takich, które wymagają zadbania, jest kilka razy większa, niż możemy to dostrzec. Sprzątanie tych powierzchni trwa długo, dlatego warto zatrudnić ekipę, która będzie skupiona jedynie na sprzątaniu.

Sprzęt i środki czystości

Kolejnym powodem, dla którego firma sprzątająca Warszawa jest jedynym słusznym wyborem to fakt, że posiada ona specjalistyczne narzędzia i środki chemiczne. Dodatkowo, pracownicy takich firm wiedzą najlepiej, jak szybko i bezpiecznie poradzić sobie z pewnymi specyficznymi zabrudzeniami (wielka plama tłuszczu na wykładzinie podłogowej lub przyklejone jedzenie do ścianek kuchenki mikrofalowej).

Ubezpieczenie

Dodatkowo, dobra firma sprzątająca ma ubezpieczenie. W razie zniszczeń, ułatwi to załatwienie sprawy pokrycia kosztów związanych z powstałymi kosztami. Jeśli pozostawimy sprzątanie w gestii pracownika, wówczas konsekwencje zniszczeń będziemy ponosić my jako przedsiębiorcy. Dodatkową kwestią są oczywiście możliwe wypadki przy pracy. Nieprawidłowe używanie substancji żrących, czyszczenie powierzchni w warunkach zagrożenia porażenia prądem, czy poparzenia i złamania, do których dochodzi przy  upadkach z drabin… to wszystko może spotkać naszych pracowników, wykonujących zadania sprzątania. Jeśli doznają wypadku w miejscu pracy, wówczas będziemy mieli kłopoty. Prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku, gdy pracownicy znajdują się przy biurkach, jest znacznie niższe i lepiej jest ich tam pozostawić.

 

 

Polecamy:
Czym się różni stacja pary od żelazka?
Organizacja biura w 2 krokach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com