Zatrudniasz pracowników fizycznych z odległych miast? Czy masz obowiązek zapewnić im dach nad głową?

Problem z zatrudnieniem pracowników dotyczy bardzo często stanowisk fizycznych, wymagających przede wszystkim dobrych chęci i siły, a niekoniecznie skomplikowanych umiejętności. Pracodawcy często szukają pracowników nie tylko w swojej okolicy, ale również próbują ściągnąć ich z różnych regionów Polski i nie tylko. Wiele firm decyduje się również na zapewnienie pracownikom dachu nad głową, co dla niektórych osób może być kluczowe w podjęciu decyzji o zatrudnieniu.

Zapewnienie dachu nad głową nie należy do obowiązków pracodawcy i nie jest to zapisane w żadnych przepisach kodeksu pracy czy innych. Można to uznać za dobrą wolę w przypadku tych pracodawców, którzy chcą w jakiś sposób przyciągnąć pracowników i oferować im coś więcej niż tylko wypłatę. To ważne w przypadku firm, które ściągają pracowników z daleka. Osoby przyjeżdżające do pracy powinny mieć zapewnione warunki bytowe przynajmniej na początku, gdy w nowym mieście nie znają jeszcze nikogo czy też nie stać ich na wynajęcie własnego mieszkania czy nawet pokoju. Jeśli firma chce zapewniać pracownikom mieszkanie, powinna zadbać o znalezienie takiego, które będzie spełniało choćby podstawowe standardy.

Mieszkanie na odpowiednim poziomie

Wśród polskich pracodawców często pojawiają się osoby, które szukają lokali dla pracowników jak najtańszych i jak najmniej wymagających. I najczęściej znajdują. Zapotrzebowanie na lokale dla pracowników jest na tyle duże, że wielu właścicieli nieruchomości skupia się właśnie na ofercie dla tego segmentu klientów. Lokale bardzo często pozostawiają wiele do życzenia, są w kiepskiej lokalizacji, nie mają podstawowych sprzętów, są w kiepskim stanie technicznym i wizualnym. Jeśli pracodawca wynajmie taki lokal dla swoich pracowników, musi liczyć się z tym, że wiele osób zrezygnuje z pracy, gdyż nie będą one chciały mieszkać w tak kiepskich warunkach. Szczególnie przy pracy fizycznej bardzo ważne są dobre warunki do wypoczynku, relaksu i zregenerowania sił na następny dzień wykonywania obowiązków zawodowych.

Spora oferta w biurach nieruchomości

Pracodawcy, którzy szukają mieszkań dla swoich pracowników, nie muszą robić tego na własną rękę. Mogą to zadanie zlecić wyspecjalizowanym agencjom nieruchomości, które często mają w swoich zasobach ofert sporą ilość odpowiednich mieszkań w różnych lokalizacjach. Bez względu na to, czy interesuje nas lokal do wynajęcia Łomża, Warszawa czy Kraków, możemy liczyć na sporo ciekawych propozycji, wśród których bez problemu można znaleźć coś odpowiedniego. Dzięki biurom nieruchomości nie trzeba również martwić się żadnymi formalnościami. To one zajmują się kontaktem z właścicielami mieszkań, konstruowaniem umowy czy dogrywaniem wszystkich szczegółów. Jeśli pracodawca chce szybko i sprawnie znaleźć mieszkanie dla swoich pracowników, oferta biura nieruchomości będzie najlepszym rozwiązaniem. Koszt jego usług warto natomiast potraktować jako inwestycję w spokój i szybkie zrealizowanie zamówienia na konkretne mieszkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com