Zasadniczo WordPress jest ok, ale…

WordPress to rodzaj CMS, czyli systemu zarządzania treścią (ang. Content Management System, CMS), umożliwiający proste i intuicyjne prowadzenie własnej strony internetowej, wiele aktualizacji oraz dalszą rozbudowę. Ważnym aspektem jest tu brak konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy – to dobry początek dla osób zaczynających swoją przygodę z pracą na stronie internetowej.

Osoby jedynie redagujące treści także powinny łatwo się dostosować. WordPress umożliwia zbudowanie atrakcyjnej wizualnie strony internetowej – bloga, aplikacji czy innej witryny. Jest to CMS napisany w języku PHP, który korzysta z bazy danych MySQL. To skrypt typu open source, czyli otwarte oprogramowanie. Opiera się na możliwości wybierania i instalowania specjalnych motywów i wtyczek w postaci kreatorów wizualnych (tzw. Page Builderów), dzięki którym zbudujemy oryginalne i atrakcyjne wizualnie strony. Intuicyjne wtyczki to jednak zbawienie dla jednych, a powód do krytyki dla innych. Dlaczego WordPress posiada tak wiele sprzecznych opinii i dlaczego to „łatwość i trudność w jednym”?

Zalety systemu WordPress

 • Darmowy i łatwo dostępny
 • Przyjazny pod pozycjonowanie stron – udostępnia mechanizmy, które ułatwiają skuteczne pozycjonowanie WordPress, np. tagi, kategorie, grafika z atrybutami alt
 • Łatwość użytkowania – to bez wątpienia główna zaleta, gdyż uważa się to za dobry początek dla wszystkich amatorów zaczynających swoją przygodę z witrynami. Nie wymaga bardziej zaawansowanych umiejętności z zakresu PHP czy HTML, posiada gotowe wtyczki i szablony – wszystko podane na tacy!
 • Wsparcie techniczne i społeczność – uważa się, że WordPress ma największą liczbę społeczności na forach i udostępnia wsparcie techniczne w języku polskim.
 • Wtyczki – skrypt zawiera tysiące wtyczek, udostępnianych nieodpłatnie, więc mamy wiele możliwości działania.
 • Niestandardowe pola – można dodać dodatkowe elementy.
 • Szablony graficzne – chcesz stworzyć własną, wyjątkową stronę? Do wyboru masz wiele szablonów, zarówno darmowych, jak i płatnych – dopasuj je do swoich możliwości i oczekiwań!
 • Menu – po lewej stronie znajdziemy menu, w którym znajdziemy wiele kategorii, m.in. strony, kategorie czy wpisy.

Wady systemu WordPress

 • Wtyczki – jednocześnie będąc wadą i zaletą, wtyczki w działaniu są ograniczone – ich liczba nie może być zbyt duża, by nie spowolnić skryptu. Wymagają stałych uaktualnień, a jedna wtyczka potrafi mieć wiele wariantów różnych autorów, więc trzeba poświęcić czas na znalezienie właściwej i kompatybilnej z daną wersją.
 • Zaawansowane modyfikacje – bez znajomości języka PHP trudniejsze modyfikacje nie będą możliwe.
 • CSS i HTML jednak potrzebne – aby uzyskać niepowtarzalny wygląd, znajomość CSS i HTML będzie kluczowa.
 • Zabezpieczenia PHP – WordPress nie jest uważany za zbyt dobrze zabezpieczony skrypt, przez co często może być podatny na ataki wirusów.
 • Zbyt wiele wtyczek spowalnia ładowanie się strony.

Pozycjonowanie stron internetowych – jak to się robi?

Stworzenie estetycznej i sprawnie działającej strony nie wystarczy, aby była ona często odwiedzana. Aby osiągnąć wysokie pozycje w wyszukiwarce, trzeba wdrożyć proces zwany pozycjonowaniem stron internetowych, czy też pozycjonowaniem WordPress – jeśli działamy w tym skrypcie. Polega on na wprowadzeniu ulepszeń i określonych działań, aby zdobyć TOP10 w wyszukiwaniach organicznych. Składa się na to zarówno zakres prac na stronie (optymalizacja on-page) jak i poza nią (optymalizacja off-page). Dla pozycjonowania stron cennik jest zależny od specyfiki strony – czy jest to pozycjonowanie WordPress, pozycjonowanie sklepu internetowego czy też liczba wybranych fraz, czyli słów kluczowych. W ofercie jest również reklama Adwords Warszawa, która różni się nieco od standardowego pozycjonowania – są to bowiem reklamy w wyszukiwarce, pojawiające się ponad wynikami naturalnymi, w których właściciele firm ogłaszających się płacą za kliknięcie (PPC – ang. pay per click). Reklamę Adwords w Warszawie można więc porównać do aukcji, gdyż licytuje się koszt tego kliknięcia, w ten sposób ustalając cennik pozycjonowania stron.

Pozycjonowaniu WordPress – kroki, które do wykonania:

 • zainstalowanie odpowiednich wtyczek, ułatwiających właściwe pozycjonowanie, np. All In One Seo Packoraz Yoast SEO.
 • wdrożenie słów kluczowych w strategicznych miejscach w treści strony: nagłówkach H1 i H2, meta-description czy atrybutach alt obrazków
 • linkowanie wewnętrzne, czyli zadbanie o odpowiednie przenoszenie z jednej podstrony na podstrony o podobnej treści w obrębie danej witryny oraz właściwa struktura strony

Profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie WordPress i reklama Adwords w Warszawie to nie jest zadanie dla laika – żeby osiągnąć oczekiwane rezultaty, potrzebna jest fachowa wiedza i długoletnie doświadczenie. Warto wybrać sprawdzoną i skuteczną agencję SEO taką, jak Blumo, która dołoży wszelkich starań, aby wybić Twoją stronę na wyżyny wyników wyszukiwania. Sprawdź cennik pozycjonowania stron internetowych i zainwestuj w najlepsze usługi pozycjonowania Wodpress i reklamy Adwords – w Blumo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com