Zarządzanie informacją produktową

Zarządzania informacją produktową w dzisiejszych czasach nie może obejść się bez odpowiednich narzędzi. System PIM to podstawowa, dedykowana aplikacja będąca najważniejszym narzędzie do zarządzania informacją produktową. W dzisiejszych czasach, gdy prowadzimy sprzedaż wielokanałową sprawne przetwarzanie i publikowanie danych produktu, jest oczywistym wymogiem. Konieczność szybkiego gromadzenia i przetwarzanie danych, które często się zmieniają i skuteczne przekazywania ich dalej jest znakiem naszych czasów.

Doba wielu kanałów sprzedaży 

W dobie wielu kanału sprzedaży: Internet, sprzedaż wysyłkowa, hurtowa i detaliczna. Do tego sprzedaż przez aplikacje mobilne. Na dodatek częste zmiany i globalizacja rynku. Sprzedaż prowadzona do wielu różnych krajów i rejonów wymaga, ciągłego zarządzania informacją produktową i pilnowania parametrów w celu uniknięcia pomyłek. System PIM pomaga uniknąć błędów związanych z opisami, czy wyglądem opakowań. W zależności od rejonu skład produktu i informacje zamieszczone na kartoniku albo na samym opakowaniu. Mnogość wariantów i informacji, które trzeba dzisiaj przetwarzać, wymaga odpowiednich narzędzi. Wiele zależności między poszczególnymi działami i rozwiązaniami funkcjonującymi we współczesnym przedsiębiorstwie wymaga odpowiednich rozwiązań.

Konieczność jednoczesnego przesłania zmienionych informacji do systemu ERP, do kontroli jakości, sklepów detalicznych wymaga odpowiednich możliwości. Zintegrowana z funkcjonującymi w organizacji rozwiązaniami aplikacja do zarządzania informacją produktową pozwala zaoszczędzić czas pracowników i uniknąć niepotrzebnych błędów i pomyłek. Konieczność funkcjonowania w globalnym środowisku wymaga od operatora dokładnego zarządzania przepływem danych. Ten sam produkt sprzedawany w różnych kanałach sprzedaży zawiera niby te same informacje, ale przedstawione w inny sposób. „Diabeł tkwi w szczegółach” ta sentencja jest szczególnie aktualna w czasach dynamicznej sprzedaży w Internecie. Sprzedaż Internetowa i Mobilna wymaga częstych zmian, a łatwy dostęp do informacji wymaga, aby dane były jasne precyzyjne i szeroko dostępne. Zły opis może być przyczyną reklamacji, zwrotów albo nawet problemów prawnych.

Zarządzanie informacjami o produkcie 

Dlatego tak ważne jest, aby system PIM był odpowiednio wdrożony. Bez właściwego wdrożenia i zintegrowania z informacyjnym systemem organizacji sprzedaż wielokanałowa będzie utrudniona i wiązała się z dodatkowymi niepotrzebnymi kosztami. Zarządzanie informacją produktową to „must have” firm, które sprzedają ten sam produkt na wiele rynków, do wielu krajów. To dzięki takim rozwiązaniom można sprawnie operować informacjami zawartymi w różnych bazach danych. Przekazywać je między systemami bez zbędnych kosztów utraty czasu, czy błędów związanych z przepisywaniem lub kopiowaniem. Odpowiednio opisany, zapisany w systemie produkt wraz z dołączoną w formie załączników dokumentacją tekstową, graficzną i filmową stanowi bazę do prawidłowego funkcjonowania. Dobrze wdrożony system w znaczący sposób ułatwia pracę wewnątrz firmy, a klientom szybki zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com