Jak zaplanować imprezę integracyjną?

Imprezy integracyjne i firmowe to najpopularniejszy sposób na zacieśnienie więzi między pracownikami. Dzięki wspólnej zabawie mamy szansę na pojawienie się dobrych relacji, a czasem nawet przyjaźni w zespole, co z kolei ma dobry wpływ na tempo, organizację i sposób pracy. O czym powinniśmy pamiętać biorąc się za organizację imprezy firmowej? Gdzie dobrze jest załatwić wszystko samodzielnie, a gdzie możemy dać pracownikom dowolność?

1. Zapytaj pracowników, co chcieliby robić

2. Określ liczbę osób

3. Zarezerwuj lokal i catering

4. Jedziecie za miasto? Nie zapomnij o noclegu

Zapytaj pracowników, co chcieliby robić

Imprezy integracyjne mają to do siebie, że ich zadaniem jest poznanie się ludzi, którzy ze sobą pracują. Z tego względu całe wydarzenie powinno być zaplanowane i przemyślane tak, aby nasi pracownicy dobrze się bawili i aby rodzaj, temat czy charakter zabawy nie miał na nikogo negatywnego wpływu. Zanim więc zabierzemy się za poważne szacowanie kosztu imprezy, powinniśmy tak po prostu zapytać naszych pracowników, czego by od podobnego eventu oczekiwali. Możemy przeprowadzić zwykłą anonimową ankietę lub zrobić burzę mózgów – wszystkie chwyty dozwolone.

Określ liczbę osób

Gdy już wiemy, jak będzie wyglądać nasza impreza firmowa, kolejnym krokiem jest określenie ilości bawiących się osób. Czy zapraszamy na event jedynie pracowników firmy, czy może pozwalamy im przyjść z osobą towarzyszącą? Czy cała firma bawi się razem, czy impreza jest organizowana działami? Odpowiedź na te pytania pozwoli nam na wybranie najbardziej pasującego lokalu, cateringu oraz innych atrakcji.

Zarezerwuj lokal i catering

Szacunkowa ilość osób umożliwia nam określenie, jak dużego miejsca potrzebujemy na zabawę. Pomaga także wybrać catering, a także określić podział kosztów: możemy zrobić imprezę w całości sponsorowaną przez firmę, lub częściowo wspomaganą zrzutką pracowników. Ta druga opcja może się sprawdzić szczególnie wtedy, gdy ludzie będą chcieli trochę dopłacić, aby móc bawić się w lepszym standardzie. Więcej na ten temat znajdziesz pod adresem http://restauracjapowsin.pl/imprezy-integracyjne.

Jedziecie za miasto? Nie zapomnij o noclegu

Czasami imprezy integracyjne to prawdziwie rozbudowane przedsięwzięcie. Jeżeli planujemy nasz event poza miastem, w którym znajduje się firma, nie możemy zapomnieć o zapewnieniu uczestnikom noclegu. Nie musimy od razu za nie płacić, ale dobrze jest dokonać rezerwacji i umożliwić pracownikom wybór, czy chcą skorzystać z wziętego na firmę hotelu, czy wolą zorganizować sobie nocleg samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com