Zalety paneli podłogowych

Panele podłogowe stały się w ostatnich latach doskonałą i dużo tańszą alternatywą dla tradycyjnego parkietu i desek podłogowych. Nic w tym dziwnego – świetnie wyglądają, można wybrać modele idealnie imitujące prawdziwe drewno, są też wygodne i bezproblemowe w codziennym użytkowaniu i pielęgnacji. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, warto ustalić indywidualne potrzeby i aranżację wnętrza.

Panele podłogowe są zdecydowanie tańsze niż podłoga wykonana z naturalnego drewna. Choć, wbrew pozorom, nie jest to rozwiązanie całkowicie sztuczne. Panele są wykonywane z drewna lub materiałów drewnopodobnych, które w fazie produkcji są dodatkowo wzmacniane oraz pokrywane specjalnym laminatem. Jego zadaniem jest wzmocnienie trwałości i wytrzymałości paneli, a także ich odporności na działanie wody i wilgoci. Dzięki temu panele można bez obaw myć wodą – nie będą się odkształcać ani tworzyć nieestetycznych wybrzuszeń.

Dlaczego warto kłaść panele?

Największą zaletą paneli podłogowych jest oczywiście ich cena, dzięki czemu można wykończyć podłogi w całym domu lub mieszkaniu bez większych nakładów finansowych. Panele dostępne są w wielu wzorach i kolorach do wyboru. Są oczywiście takie, które imitują naturalne drewno w przeróżnych odcieniach, ale nie brakuje również paneli imitujących inne materiały, jak płytki czy terakota. Panele są też bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu, nie ścierają się, zapewniają bezproblemowe korzystanie z nich przez wiele lat. Można je łatwo utrzymać w czystości, nie wymagają żadnych prac renowacyjnych. Przeciwnicy paneli podkreślają, że są one chłodne, mocno stukają, gdy się po nich chodzi, jednak nie są to aż tak wielkie wady, by miały kogoś odwieść od zakupu paneli, gdy chce położyć podłogi w miarę tanio.

Solidne wykonanie to trwałość i estetyka

Poza wieloma zaletami dotyczącymi estetyki i użytkowania, panele są również o wiele łatwiejsze w układaniu w porównaniu do podłóg drewnianych. Większość modeli pochodzących od znanych producentów montuje się na zatrzaski czy inne elementy montażowe jednym kliknięciem. Tylko niektóre panele są przyklejane do podłogi i wymagają nieco większego nakładu pracy. Bez względu na to, na jakie panele się zdecydujemy, ich montaż warto jednak zlecić profesjonalistom. Choć producenci paneli przekonują, że można je ułożyć bez większych umiejętności wykończeniowych, w rzeczywistości również wymagają dokładności i precyzji. Jeśli interesuje Cię układanie paneli Warszawa, warto zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy, która zajmuje się montażem paneli, ale również może pomóc w doborze odpowiednich rozwiązań. W poszukiwaniu dobrych fachowców nie kierujmy się najniższą ceną – podłogi w domu czy mieszkaniu to owszem, spora inwestycja, ale raz na wiele lat. Im dokładniej będą ułożone, tym mniej będziemy mieć z nimi problemów w bliższej i dalszej przyszłości. Oszczędzanie na jakichkolwiek materiałach wykończeniowych nigdy nie jest dobrym pomysłem i w efekcie długoterminowym zawsze przynosi więcej szkód niż korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com